V utkání žákovské divize v kategorii U14 hostila Viktoria Plzeň na hřišti Vodních staveb městského rivala SENCO Doubravka. „Soupeř z Doubravky přijel dnes s jasně...

V utkání žákovské divize v kategorii U14 hostila Viktoria Plzeň na hřišti Vodních staveb městského rivala SENCO Doubravka. „Soupeř z Doubravky přijel dnes s jasně čitelnou taktikou - hrát pozorně v obraně a spoléhat na brejky svých rychlonohých útočníků,“ popisuje zápas trenér Roman Vyleta. Tato taktika mu vycházela zejména v úvodu utkání,kdy se Viktoriáni jen těžko prosazovali proti dobře bránící Doubravce. Nadějné byly střely Jariny, Soroky, i přímý kop Vylety. Ve 22´ Černý vybojoval míč a prosadil se až do šance, kdy gólman jeho střelu s námahou vyrazil. Hra na brejky SENCU téměř vyšla ve 23´, kdy se útočící hráč dostal až před Šimana, křižnou střelou těsně minul. „Pak si kluci vytvořili přeci jen územní převahu.“ Dvakrát ohrozil brankáře hostí Vyleta z přímých kopů, Černý hlavou jen těsně nevyužil pas Grena ve 28´. Do půle po přiklepnutí Tůmy ještě Doležal prověřil pozornost brankáře hostí střelou k tyči a Černý znovu hlavou minul jen těsně branku po centru Jariny.

roman_vyleta_roz.jpg„Úvod 2. půle nám vyšel mnohem lépe, kluci byli aktivnější, více se prosazovali po stranách, byli důraznější v osobních soubojích.“ Hned v 36´Jarina trefil krásně horní roh branky, gólman zázračně vyrazil. Z následného rohu Černého Tušek hlavou neprostřelil znovu brankáře. „Pak nám zatrnulo při brejku SENCA ve 40´, kdy našim zadákům unikl rychlonohý Duchoň a jen těsně minul podél vybíhajícího Šimana.“ Hned o minutu později se individuálně prosadil Černý přes několik hráčů soupeře a krásnou střelou od tyče překonal brankáře (1-0). „Kluci si po úvodní brance začali více věřit, naše akce byly přímočařejší, kombinace nabyly na přesnosti a rychlosti.“ Ve 49´po faulu na Doležala rychle rozehrál Jarina na Černého, který byl ve vápně faulován. Chocholoušek penaltu bezpečně proměnil (2-0). Hodně byl vidět v této fázi na hrotu Like, po pasech Jariny a Černého několikrát ohrozil nejlepšího hráče soupeře gólmana Matějku. V 62´ střídající Hatina našel Kuhajdu a po jeho pasu se z otočky trefil k tyči Like (3-0). A když i poslední možnosti soupeře v konci zápasu vyřešil pozorný Šiman, Viktoriáni kontrolovali hru v poklidu do závěrečného hvizdu. „S výkonem týmu jsem spokojen, ve 2.půli se nám dařilo přehrát chytrou kombinační hrou dobře připraveného soupeře a přišly i branky. Výborný zápas dnes odehrál Pavel Jarina a Dan Černý dodal trenér.