V neděli od 12hod hostili v divizním derby žáci FC Viktoria Plzeň U12 celek Slavie Vejprnice. „Po podzimu jsme soupeři měli co oplácet – prohráli jsme v ne příliš pohledném...

V neděli od 12hod hostili v divizním derby žáci FC Viktoria Plzeň U12 celek Slavie Vejprnice. „Po podzimu jsme soupeři měli co oplácet – prohráli jsme v ne příliš pohledném utkání 1:0. Bohužel teď fotbalu nepřálo počasí a prakticky celý zápas propršel – ovšem “výsledkové štěstí“ tentokrát “pršelo“ nám. Ale postupně…

K zápasu kluci přistoupili (možná i vlivem ne zrovna přesvědčivých výkonů na Danone cupu) velmi soustředěně, ale přesto začátek zápasu byl v režii hostů, kteří častěji zaměstnávali naši obranu. Pozvolna jsme se dostávali do zápasu a zlomovým okamžikem byla 11.minuta, kdy se po rychlé akci na levé straně zakončené centrem prosadil David Brabec. filip_linhart_trener_small.jpgPřestože se hra opticky vyrovnala a byli jsme to spíš my, kdo měl častěji míč na kopačkách. Přesto přišlo vyrovnání – nikým neatakovaný brankář Haník zcela nečekaně rozehrál míč na střed hřiště přímo na kopačky hostujícího záložníka, který po dlouhé kličce nedal našemu brankáři šanci svou chybu napravit. Bylo znát, že vejprnickým tento gól pomohl, ale naštěstí kluci makali dál. Hned po přestávce zvyšoval Kuba Mašek po centru Patrika Míška a chybě brankáře hostí na 2:1. Ke konci zápasu nás hosté herně převyšovali a dostávali se častěji před naší branku. My jsme hrozili především z rychlých protiútoků a ač některé opravdu volaly po brance jako po střelách Pavla Nového, Ondry Ruma, Patrika Míška nebo “samostatném  nájezdu“ Tomáše Kristla, až do 60.minuty se stav nezměnil. Až v nastaveném čase se po úniku Rumla po pravé straně a centru prosadil důrazem Filip Soukup a stanovil konečný výsledek,“ uvedl trenér Filip Linhart