AKTUALIZOVÁNO - Poslední prověrku před blížícím se utkáním Evropské ligy sehráli fotbalisté Viktorie Plzeň v úterý podvečer na Kypru, kde viktoriáni dolaďují formu. Soupeřem byl svěřencům trenéra Pavla Vrby lídr polské ligy – Slask Wroclaw.

Poslední prověrku před blížícím se utkáním Evropské ligy sehráli fotbalisté Viktorie Plzeň v úterý podvečer na Kypru, kde viktoriáni dolaďují formu. Soupeřem byl svěřencům trenéra Pavla Vrby lídr polské ligy – Slask Wroclaw.

Stejně jako v předchozím utkání s Nižným Novgorodem nezačali plzeňští fotbalisté nejlépe a už v šesté minutě inkasovali. Po centru do vápna neudržel Marek Čech míč a Diaz pohodlně skóroval do prázdné brány – 0:1. Viktoria měla v následujících minutách převahu a vytvořila si několik slibných příležitostí. Nejprve nebezpečně pálil přímo z voleje ve 22. minutě Milan Petržela, míč jen těsně minul branku Slasku. O dalších dvanáct minut později se po rohovém kopu dostal míč k Bakošovi, ale ani on neměl přesnou mušku. Ve 37. minutě šel po ideální přihrávce Daridy za obranu soupeře sám na brankáře Daniel Kolář, jeho projektil skončil v náručí gólmana.

Druhý poločas odstartovala další příležitost Viktorie. Po průniku po pravé straně střílel František Rajtoral, gólman stačil s námahou míč vytěsnit na roh. V 65. minutě předvedl bravurní zákrok střídající Roman Pavlík, když zmařil nebezpečnou střelu Slasku. V 73. minutě po centru Rajtorala mířil vedle hlavou TomᚠBerger. O minutu později bylo vyrovnáno. Berger poslal míč na Vladimíra Daridu, ten jej přenechal Jakubu Horovi a ten se nemýlil – 1:1. V poslední desetiminutovce měli plzeňští fotbalisté další dvě příležitosti, ale ani jedna neskončila v síti. Nejprve to byl po rohovém kopu kapitána Pavla Horvátha Michal Ďuriš a tři minuty před koncem poslal Darida ve skluzu míč mimo tyče. Již zítra zamíří výprava s plzeňskými fotbalisty do Prahy, kde by měli přistát krátce po třinácté hodině. Ve čtvrtek pak viktoriáni zahájí přípravu na zápas s německým Schalke.

„I dnešní zápas musím hodnotit stejně jako ty předcházející. Utkání nabídlo svoji kvalitu, hrálo se ve vysokém tempu,“ komentoval poslední zápas na Kypru trenér Pavel Vrba. „V prvním poločasu, přestože jsme prohrávali velmi lacinou brankou, jsme byli kompaktnějším týmem, který měl po většinu času převahu. Ve druhém poločasu se pak hra přeci jen trochu vyrovnala. Kromě vstřelené branky jsme tam měli ještě několik dalších příležitostí, škoda, že zůstaly nevyužity

FC Viktoria Plzeň – Slask Wroclaw 1:1