Přestože počasí v sobotu odpoledne v Domažlicích fotbalu nepřálo, samotní aktéři utkání jedenadvacátého kola ČFL mezi Jiskrou Domažlice a juniorským týmem Viktorie Plzeň, nabídli přítomným divákům kvalitní podívanou, na jejímž konci se z bodů radovali hráči Domažlic.

Přestože počasí v sobotu odpoledne v Domažlicích fotbalu nepřálo, samotní aktéři utkání jedenadvacátého kola ČFL mezi Jiskrou Domažlice a juniorským týmem Viktorie Plzeň, nabídli přítomným divákům kvalitní podívanou, na jejímž konci se z bodů radovali hráči Domažlic.

Chladné a deštivé počasí vůbec neubralo na atraktivitě regionálního derby. Oba týmy se od počátku snažily hrát ofenzivně, ale útočníci se ani na jedné straně nedokázali prosadit. Až ve 12. minutě zatáhl míč po lajně Mandous, prodloužil jej na Kovaříka, který nekompromisní střelou poslal domácí do vedení. Vstřelená branka domácí nabudila a několikrát zazlobili Bezděkem, avšak bez vážnějšího ohrožení plzeňské svatyně. Ve 38. minutě přišlo vyrovnání. Po kombinační akci Šípka s Kyndlem zakončoval Končal – 1:1. Tímto stavem skončil i první poločas.

I druhá část přinášela podobný obraz hry. Hosté přeci jen působili kompaktněji a vynutili si mírnou územní převahu. Stoprocentní šanci měl plzeňský Kyndl, jenže jeho střelu zastavila tyč. Za zmínku stojí i pokus Končala, jehož střelu Houdek reflexivně odkopl na roh. A tak to byli domácí, kdo měnil skore. V 68. minutě se přímo z trestného kopu na přední tyč parádně trefil Mužík. Brankář Mandous byl na jeho umístěnou střelu bezmocný – 2.1. Z výhra a tří bodů se tak nakonec mohli radovat svěřenci trenéra Michálka.

„Kromě dvou situací , které předcházely brankám, jsme podali velice slušný výkon. Chvílemi jsme měli optickou převahu, bohužel jsme opět doplatili na špatnou koncovku, zatímco soupeř dokázal z minima šancí vytěžit maximum,“ komentoval zápas asistent trenéra Martin Lepeška. „Klukům jsme však za jejich výkon poděkovali. Myslím, že to byl fotbal, který se musel prokřehlým divákům líbit. “

Jiskra Domažlice – FC Viktoria Plzeň B 2:1