Tradiční soupeř se postavil Viktorii Plzeň v úvodním přípravném duelu tohoto léta. Za velmi horkého odpoledne se svěřenci Pavla Vrby představili na hřišti divizního celku Senco Doubravka. Útulný areál se před pátou hodinou zaplnil stovkami fanoušků, kteří v následných devadesáti fotbalových minutách viděli 8 branek v síti domácího týmu. Hattrickem v první půli se plzeňským fanouškům připomněl Jakub Hora, o další branky se rovnoměrně rozdělilo pět viktoriánů. V první pětačtyřicetiminutovce se s kapitánskou páskou na ruce poprvé v červeno-modrém dresu představila dnešní posila z Olomouce – TomᚠHořava.

Tradiční soupeř se postavil Viktorii Plzeň v úvodním přípravném duelu tohoto léta. Za velmi horkého odpoledne se svěřenci Pavla Vrby představili na hřišti divizního celku Senco Doubravka. Útulný areál se před pátou hodinou zaplnil stovkami fanoušků, kteří v následných devadesáti fotbalových minutách viděli 8 branek v síti domácího týmu.

Hattrickem v první půli se plzeňským fanouškům připomněl Jakub Hora, o další branky se rovnoměrně rozdělilo pět viktoriánů. V první pětačtyřicetiminutovce se s kapitánskou páskou na ruce poprvé v červeno-modrém dresu představila dnešní posila z Olomouce – TomᚠHořava.

Právě pětadvacetiletý středopolař měl první velkou šanci utkání, nicméně jeho technický pokus o půl metru branku minul. O poznání úspěšnější byl po centru z levé strany Petr Trapp, který po uplynutí úvodní čtvrthodiny otevřel skóre – 0:1. Za dalších patnáct minut tleskali fanoušci podruhé. Po faulu na Martina Filla se k rozehrání standardní situace z 18 metrů postavil Jakub Hora a nedal domácímu brankáři nejmenší šanci – 0:2. Zcela totožná situace se opakovala o tři minuty později. Faulovaný Martin Fillo a precizně zahraný přímý volný kop v podobě Jakuba Hory – 0:3. Viktoria byla ke konci poločasu při chuti a před pauzu si připsala ještě dva zásahy. Nejprve využil krásnou kolmici z hloubi hřiště Standa Tecl (0:4), ve stejné situace tváří v tvář brankáři nezaváhal po přihrávce Marka Hanouska ani Jakub Hora – 0:5.

Do druhého poločasu poslal Pavel Vrba na hřiště hned deset nových tváří a prvoligový favorit se chvilku hledal. Dvakrát jej dokonce musel podržet Roman Pavlík, nicméně pak se již opět tleskalo pouze akcím na druhé straně hřiště. V 68. minutě nastartoval František Rajtoral svým pasem Davida Štípka a ten celou akci zakončil mazácky – 0:6. Jen o pár momentů později našlápl k velkému sólu Michael Krmenčík – 0:7. Definitivní podobu dal výsledku 10 minut před koncem TomᚠWágner, který využil druhou gólovou asistenci Františka Rajtorala.

Záznam uktání pro vás připravila Viktoria TV. Sestřih šancí a branek si můžete prohlédnout zde:

SENCO Doubravka – FC Viktoria Plzeň 0:8 (0:5)
branky: 16. Trapp, 29., 32. a 45. Hora, 40. Tecl, 68. Štípek, 70. Krmenčík, 80. Wágner
Sestava Viktorie v I. poločase: Bolek – Řezník, Trapp, Hejda, Šírl – Hořava, Hanousek – Hora, Fillo, Kovařík – Tecl
Sestava Viktorie ve II. poločase: Pavlík – Rajtoral, Trapp, Chocholoušek, Beránek – Štípek, Veselinovič, Kyndl, Končal – Wágner, Krmenčík