Nepopulární čtvrté místo si připsala plzeňská Viktoria v letošním ročníku Tipsport ligy. V nedělním souboji s Hradcem o konečnou bronzovou pozici podlehla kombinovaná plzeňská sestava 2:3.

Nepopulární čtvrté místo si připsala plzeňská Viktoria v letošním ročníku Tipsport ligy. V nedělním souboji s Hradcem o konečnou bronzovou pozici podlehla kombinovaná plzeňská sestava 2:3. Svěřenci Pavla Vrby víkendovými souboji zakončili domácí část zimní přípravy, v pondělí ráno vyrazí viktoriánská výprava na herní soustředění na Kypr.

První poločas souboje dvou prvoligových týmů mnoho fotbalové krásy nenabídl. Více ze hry měli fotbalisté z východu Čech, ani oni si však nevytvořili výraznější šanci. Michal Daněk v brance Viktorie tak musel zasahovat pouze u několika střel ze střední vzdálenosti. Právě po jedné z nich se ve 24. minutě měnilo skóre, když Hradečtí dorazili vyraženou ránu z třiadvaceti metrů. Hra se i poté odehrávala především ve středu pole, Viktoria si výraznější střeleckou pozici nevytvořila.

Druhý poločas již nabídl o poznání atraktivnější podívanou. Střela Davida Štípka se ještě mezi tyče nevešla, ale po centru stejného hráče se po hodině hry prosadil hlavou TomᚠBerger. Čtvrthodiny před koncem byl po tečované střele opět ve vedení Hradec, ale již o tři minuty později bylo vyrovnáno. Prudký centr Kyndla poslal do sítě votroků Končal. Rozhodnutí přišlo v 83. minutě, kdy Hradec po chybě Pavla Štefla proměnil samostatný únik. Výsledek 2:3 tak odsoudil Viktorii k nepopulárnímu 4. místu.

"Jak jsem už dopředu avízoval, nastoupili jsme do utkání v kombinované sestavě. Mužstvo   bylo složeno i z několika hráčů juniorky. V první části nás soupeř přehrával a byl lepší. Ve druhém poločasu jsme hru vyrovnali. Bohužel se nám nepodařilo zápas dotáhnout alespoň do penaltového rozstřelu. Za výkon ve druhé části bychom si vyrovnání zasloužili. Ke konci zápasu jsme však udělali hrubou chybu, kterou soupeř potrestal třetí brankou," komentoval utkání trenér Pavel Vrba. Viktoria odehrála v Tipsport lize celkem šest zápasů, jak byl trenér spokojen s výkony a předváděnou hrou? "Z výsledků bych nechtěl dělat nějaké závěry. Hráči byli v plné přípravě a tak samotné výsledky nebyly až tak rozhodující. Každý zápas nám však dal nějaké poznatky a naznačil, kde budeme muset nyní ještě zapracovat, tak abychom byli na začátek jara řádně připraveni."

FC Viktoria Plzeň – FC Hradec Králové 2:3 (0:1)
Branky Plzně: 59. Berger, 80. Končal
Sestava Plzně: Daněk – Řezník (60. Hrubý), Ševinský (60. Štefl), Libotovský, Beránek – Trapp (60. Kyndl), Sladký – Štípek (60. Hoffmann), Kůžel, Berger (60. Končal) – Wágner (60. Dvořák)