V krásném zápase v Berouně se Viktorii nepodařilo přetlačit Liberec a po boji podlehla 2:3. Branky si na straně Plzně připsali Darida a Procházka. V neděli dopoledne nás čeká souboj o třetí místo.

V nejsilnějších sestavách proti sobě nastoupily týmu Slovanu Liberec a Viktorie Plzeň v semifinále letošního ročníku Tipsport ligy. Pavlu Vrbovi chyběl pouze Václav Pilař, který doléčuje lehké zranění kolene.

Diváci kolem umělé trávy v Berouně viděli od prvních minut velmi atraktivní utkání s mnoha zajímavými momenty na obou stranách. Už po třech minutách se navíc měnilo také skóre. Po narážečce s Markem Bakošem se dostal k zakončení ve vápně Severočechů Vláďa Darida a tvrdou střelou k tyči nedal Bičíkovi šanci. Úvodní branka viktoriány povzbudila a v následujících minutách byli lepším týmem. Ještě v první desetiminutovce musel Bičík zasahovat proti krásnému voleji Davida Limberského, další šanci spálil po rohovém kopu Marián Čišovský. Liberečtí se však postupně dostávali do hry a začali být nebezpeční také před brankou Marka Čecha. Hadaščok a Breznaník ještě stříleli mimo, ve 23. minutě se však druhý jmenovaný po akci Štajnera již nemýlil – 1:1. Deset minut před pauzou bylo živo opět na druhé straně – po centru Rajtorala nejprve nezamířil přesně Ďuriš, stejně se vedlo také o chvíli později Čišovskému. Úplný závěr první pětačtyřicetiminutovky však patřil Slovanu. Nejprve střelu  Bosančiče skvěle vytěsnil Čech, následně však při rozehrávce ztratil míč Darida a Vácha už samostatný nájezd proměnil – 1:2.

Do druhé půle nastoupily oba týmy ve stejných sestavách, jen Čecha v brance Viktorie nahradil Roman Pavlík. Ten hned v úvodu zasahoval proti střele Breznaníka, další nadějnou akci Liberce nedotáhl Šural. K zajímavé situaci pak došlo po hodině hry. Rozhodčí odpískal penaltu ve prospěch Viktorie, ze které však byli překvapeni všichni hráči na hřišti. Za potlesku diváků i hráčů Liberce tak Milan Petržela odevzdal míč lehkou přihrávkou do rukou Bičíka.

Po 60 minutách hry vystřídala Viktoria polovinu týmu, noví fotbalisté v dresu Plzně si však souvislejší tlak vytvořit nedokázali. Naopak v 73. minutě se k odraženému míči dostal Breznaník a poslal Liberec do dvoubrankového vedení – 1:3.

Viktoria však nesložila zbraně a závěr zápasu pořádně zdramatizovala. V 79. minutě nejprve Wágner ve velké šanci neuspěl, o minutu později však skvěle připravil pozici pro zakončujícího Procházku – 2:3. O vyrovnání bojovali Plzeňané do poslední minuty. V samotném závěru dostali výhodu rohového kopu, na který do šestnáctky Liberce zamířil také gólman Roman Pavlík. Právě po jeho zblokované střele se dostal k zakončení Procházka, ale těsně přestřelil. Po skvělém představení tak do finále postoupil Liberec, Viktorii čeká v neděli dopoledne boj o třetí místo.

"Z naší strany to bylo nejlepší utkání na tomto turnaji. Zápas měl parametry ligového zápasu, který snese nejvyšší měřítka. Pochopitelně porážka mrzí, nutno však podotknout, že zápas měl nadstandardní kvalitu," komentoval utkání trenér Pavel Vrba. Již zítra čeká Viktorii při jubilejní desáté účasti na tomto zimním turnaji boj o třetí příčku. "Už dopředu jsem avízoval, že zátěž musíme hráčům rozdělit, nebo v úterý nás čeká na Kypru zápas s Galati. Příležitost tak zítra dostanou ti hráči, kteří toho dnes odehráli méně a ti budou doplněni o hráče z juniorky," dodává vrba.

FC Viktoria Plzeň – FC Slovan Liberec 2:3 (1:2)
Branky: 3.Darida, 80. Procházka - 23. a 73.Breznaník, 43. Vácha
ŽK: Štajner
Viktoria Plzeň: Čech (46. Pavlík) – Rajtoral (60. Řezník)., Čišovský, Procházka, Limberský – Darida (60. Berger), Horváth (60. Trapp) – Petržela (60. Ševinský), Kolář, Ďuriš (60. Štípek) – Bakoš (60. Wágner)
Slovan Liberec: Bičík - Gebre Selassie, Nezmar, Karisik, Fleišman - Šural, Vácha (70. Suk), Bosančić, Breznaník - Štajner, Hadaščok