Ve 13.kole hostili domácí Viktoriáni celek z Moravy 1. FC Slovácko. Domácí ve středeční dohrávce ztratili vítězství s Příbramí v posledních vteřinách zápasu, a tak chtěli ztrátu...

Ve 13.kole hostili domácí Viktoriáni celek z Moravy 1. FC Slovácko. Domácí ve středeční dohrávce ztratili vítězství s Příbramí v posledních vteřinách zápasu, a tak chtěli ztrátu odčinit dobrým výkonem proti Slovácku. Od prvních minut měli navrch domácí, kteří se dostali do první vyložené příležitosti, po spolupráci Pěničky s Kocourem se prvně jmenovaný řítil sám na Malinu, ale neproměnil. V 5. minutě se dočkali plzenští, když v pokutovém území přihrál Pěnička Hnátovi, který zblízka prostřelil Malinu 1:0. "V 11. minutě znovu Hnát vystřelil z hranice velkého vápna, ale jeho druhé brance zabránila tyč branky Slovácka. Ve 30. minutě se uvolnil Kocour, jeho střela šla mimo branku," líčí průběh utkání trenér Jiří Kohout. Ve 37. minutě se po kombinaci Pěničky s Ulčem druhý jmenovaný dostal k zakončení, Malina byl připraven a jeho pokus chytil. Ve 40. minutě hosté vyrovnali po zaváhání plzeňské obrany se do šance dostal Baroš a obstřelil Fillingera 1:1.
kohout_jiri_trener_small.jpg"Ve druhém poločasu se do jasné příležitosti dostal Štefl po rohovém kopu Aubrechta, ale mířil hlavou mimo branku." V 56. minutě domácí zakombinovali středem hřiště k míči se dostal Filinger, ale znovu orazítkoval pouze tyč Malinovy branky. "V 58. minutě to bylo 2:1, když se po rohovém kopu Aubrechta, hlavou prosadil Štefl. V 69. minutě bylo znovu srovnáno hosté zahráli standardní situaci, my jsme pozdě zareagovali a Hakala měl snadnou pozici, 2:2." V 78. minutě Chvojka střílel z velkého vápna po přihrávce Filingera, brankař Slovácka byl připravený. V 80. minutě zahrávali domácí rohový kop Filingerem, nejvýše vyskočil Kysela, ale hlavou trefil pouze břevno, k odraženému míči se dostal střídající Šíša a znovu hlavou dorazil míč do branky Slovácka. V nastavení se ještě prosadil Pěnička, když se protáhl mezi dvěma obránci hostů a upravil na konečných 4:2. "Utkání jsme vyhráli zaslouženě, po celý zapas jsme měli převahu. Bohužel jsme zápas ke konci zdramatizovali, když jsme zaspali při standardce hostů. Závěr nám vyšel výborně a dokázali jsme vstřelit dvě branky," dodal Kohout.