Před zhruba tisícovkou diváků na stadionu v Rokycanech odehráli fotbalisté Viktorie Plzeň první přípravné utkání. Proti domácímu účastníkovi divizní skupiny A si s chutí zastříleli, soupeře pokořili rozdílem třídy 8:1. A o střelecké úspěchy se rozdělilo rovnoměrně osm hráčů.

Před zhruba tisícovkou diváků na stadionu v Rokycanech odehráli fotbalisté Viktorie Plzeň první přípravné utkání. Proti domácímu účastníkovi divizní skupiny A si s chutí zastříleli, soupeře pokořili rozdílem třídy 8:1. A o střelecké úspěchy se rozdělilo rovnoměrně osm hráčů.

Jako první se ale radovali domácí. Už ve 14. minutě P. Aubrecht rozehrál rohový kop na přední tyč, Kocour jej přizvedl a míč se odrazem od druhé tyče dostal za záda brankáře Ticháčka. První poločas se hrál v dešti a viktoriáni rychle odpověděli. V 18. minutě poslal Horváth dlouhý pas za obranu domácích, Ďuriš vrátil mič pod sebe a mladík Černý vyrovnal. Plzeňský kapitán připravil i druhý gól svého týmu. Na jeho centr si u zadní tyče našel Procházka, předložil jej k Ďurišovi a ten poslal Viktorii do vedení. Blízko vyrovnání byli Rokycanští ve 23. minutě. M. Jedlička předvedl dravý průnik, ale jeho rána těsně minula horní roh Ticháčkovy branky. Hned z protiútoku pak udeřili hosté. Fillo poslal z pravé strany přesný centr a Horovi stačilo jen nastavit "placírku" a usměrnit míč do sítě - 1:3. Do kabin odcházeli Plzeňané nakonec s tříbrankovým náskokem. Ve 33. minutě totiž Ďuriš zkoušel přelobovat domácího brankáře, ten míč vyrazil pouze před sebe a Černý nezištnou přihrávkou vybídl ke skórování Končala.

Po přestávce ustal nad rokycanským stadionem d隝, ale nikoliv brankostroj Viktorie. V 66. minutě ukázal dravost další mladík Štípek a po jeho přihrávce se radoval Krmenčík. Kouč Vrba poslal na hřiště hodně plzeňských talentů a odvděčil se mu i Hrošovský. Ten dostal v 76. minutě dlouhý pas od Trappa a v koncovce se nemýlil - 1:6. I další gól přinesla hned za další dvě minuty spolupráce mladíků, tentokrát míč putoval od Štípka k Petrákovi a ten překonal gólmana. Poslední úspěch si hosté schovali na poslední minutu. Hoffmann rozehrál rohový kop a míč posadil přesně na hlavu čahouna Hájovského - 1:8.

"Utkání jsme brali spíše jako zpestření toho prvního týdne přípravy. Chtěli jsme odehrát zápas v okolí Plzně, kde přijde hodně domácích, ale i našich fanoušků, což se myslím, podařilo. Osm gólů je příjemných, ale především v začátku utkání jsme trošku soupeře podcenili, ale od dvacáté minuty byl ten rozdíl viditelný," okomentoval zápas trenér Pavel Vrba, který neopomenul vyzdvihnout snahu a korektní hru domácích fotbalistů.. "Domácí podali sympatický výkon. Nebyl to žádný zanďour, ale aktivní hra, což vidím jako velmi pozitivní."

FC Rokycany - FC Viktoria Plzeň 1:8 (1:4)
Branky: 14. Kocour - 18. Černý, 21. Ďuriš, 24. Hora, 33. Končal, 66. Štípek, 76. Hrošovský, 78. Petráček, 90. Hájovský.
Viktoria 1. poločas: Ticháček - Řezník, Čišovský, Procházka, Šírl - Horváth - Ďuriš, Hora - Fillo, Černý, Končal.
Viktoria 2. poločas: Ticháček - Kyndl, Hájovský, Ševinský, Beránek - Trapp - Hrošovský, Hoffmann - Štípek, Petráček, Krmenčík.