Svěřenci trenéra Pavla Vrby dnes nastoupili hned ke dvěma přátelským utkáním, ve kterých se postavili druholigovému Baníku Sokolov. Změnou oproti klasickým fotbalovým pravidlům byla délka poločasů, nebo se hrálo dvakrát po půlhodině.

Svěřenci trenéra Pavla Vrby dnes nastoupili hned ke dvěma přátelským utkáním, ve kterých se postavili druholigovému Baníku Sokolov. Změnou oproti klasickým fotbalovým pravidlům byla délka poločasů, nebo se hrálo dvakrát po půlhodině.

V úvodním střetnutí Západočeši Sokolov prakticky k ničemu nepustili. Sami si naopak vytvářeli šance, ale během prvního poločasu žádnou nepřetavili ve vedoucí branku. První gól tak přišel ve 45. minutě, kdy Pavel Horváth poslal z levé strany centr do vápna, kam si na něj nádherně naběhl Marián Čišovský a hlavou rozvlnil sí za sokolovským gólmanem. O čtyři minuty později si plzeňský kapitán svůj povedený centr zopakoval, tentokrát našel Martina Filla a ten přidal svou hlavičkou druhý zásah Plzeňanů. Následně mohla po akci Radima Řezníka Viktoria navýšit své vedení o další branku. Pravý bek Plzeňských přihrál míč Michalu Ďurišovi, kterého ale brankář Sokolova vychytal. Vzápětí se balón ocitl u střelce druhé plzeňské branky, Filla, ale ani jeho dorážka nedostala přízvisko gólová. Gólman Baníku jeho pokus zneškodnil. Tato nevyužitá příležitost však už nemohl nic změnit na tom, že Viktorka v prvním sobotním střetnutí porazila Sokolov v poměru 2:0.

I ve druhém klání, které sledovala dvoustovka fotbalových příznivců, měli Plzeňané nad svým soupeřem mírnou převahu, ale nebyla tak velká jako v duelu předchozím. První poločas se obešel bez větších brankových příležitostí. Na začátku druhé půle vybojoval na polovině hřiště míč Marek Bakoš, z poloviny hrací plochy vystřelil, překvapil vyběhnutého gólmana a poslal Viktorku od jednobrankového vedení. Ve 47. minutě vypálil z pětadvaceti metrů Petr Trapp, ale balón putoval těsně nad břevno. O pět minut později se dostali do šance fotbalisté Baníku. Po centru z levé strany hřiště míč propadl na malé vápno k Pavlovi Javorskému, který srovnal na 1:1. Viktoriáni odpověděli vzápětí. Michael Krmenčík odcentroval do vápna Sokolova, kde šel Daniel Černý do souboje s domácím brankářem, kterému míč vypadl. František Ševinský ho následně uložil od odkryté svatyně a strhl vedení na plzeňskou stranu. V 56. minutě znovu nebezpečně centrovali do pokutového území Viktorky Sokolovští, balón se odrazil na vápno a Kura tečovanou střelou vyrovnal na 2:2. Vítězství Plzně se následně pokusil vystřelit Daniel Černý, ale jeho pokus se mezi tři tyče nevešel, a tak zápas skončil remízou.

„Obě dvě utkání splnila svůj účel. Šli jsme do nich z plné přípravy a chtěli jsme, aby všichni hráči odehráli šedesát minut. Samozřejmě tam byly dobré věci, ale také i hluchá místa. Někteří kluci hráli na nezvyklých postech, ale myslím si, že se s tím vypořádali dobře,“ hodnotil sobotní střetnutí se Sokolovem asistent Pavla Vrby, Karel Krejčí.

1. utkání: FK Baník Sokolov - FC Viktoria Plzeň 0:2 (0:0)

Branky: 45. Čišovský, 49. Fillo
FC Viktoria Plzeň: Bolek - Řezník, Čišovský, Procházka, Šírl - Hora, Horváth - Štípek, Fillo, Malakyan - Ďuris. Trenér Pavel Vrba.

2. utkání: FK Baník Sokolov - FC Viktoria Plzeň 2:2 (0:0)

Branky: 52. Javorský, 56. Kura - 33. Bakoš, 54. Ševinský
FC Viktoria Plzeň: Ticháček - Krmenčík, Trapp, Ševinský, Beránek - Kyndl, Hrošovský -Petráček, Černý, Končal - Bakoš. Trenér Pavel Vrba.