Vzájemné zápasy obou sobotních soupeřů nemají mnoho zápisů. V ligové soutěži se potkali pouze během loňské sezony. Oba duely se staly kořistí plzeňských fotbalistů....

Nepříjemné vzpomínky má však Plzeň na pohárový ročník 2007/08, tehdy ji druholigová Bohemka, kterou vedl právě trenér Urban, vyřadila ve čtvrtém kole Poháru ČMFS. Obě branky tehdy zaznamenal Jiří Šisler, kterého později Viktoria během zimní přestávky testovala. Poslední vzájemný zápas se odehrál během letošní letní přípravy. Ve sportovním areálu ve Zruči viktoriáni zvítězili brankami Ševinského a Lecjakse 2:0.

Historie klubu:

Klub v roce 2005 koupil název od zkrachovalých Bohemians Praha a dodnes ho užívá. Předtím byl nositelem historického jména a loga fotbalový klub z pražských Vršovic. Původní společnost provozující tento klub je od roku 2005 v konkurzu. Od této zkrachovalé společnosti FC Bohemians Praha, a.s. odkoupila společnost Bohemians 1905 účastnická práva k soutěžím v rámci sdružení ČMFS. Letos Střížkovští poprvé pronikli do nejvyšší české soutěže.

Týmem Bohemians prošlo hned několik jmen, která jsou spjata s plzeňským fotbalem. A je to Daniel Šmejkal, který jako odchovanec plzeňského fotbalu od roku 1983 oblékal dres Viktorie, než zamířil do Slavie (1994). Rovněž bývalý kouč Luboš Urban působil v Plzni a sice v sezoně 2000/01. V hráčském kádru prošli Plzní Vít Turtenwald a Pavel Grznár, který z Plzně zamířil do italského Udine Falcko (2002). Zelenobílý dres v sezoně 2009/10 oblékal také Marek Smola, nekompromisní obránce, který z Viktorie odešel během zimní přestávky, když se neprobojoval do základního kádru. V průběhu podzimu jej pak Bohemians poslala na hostování do Chomutova. Obranu Bohemians pomáhá vyztužit také Jan Halama, odchovanec Jablonce, jehož Viktoria uvolnila během letního období na hostování právě do Bohemians.