Ve třiadvacátém kole I. ligy dorostu přivítali viktoriáni U19 na domácím hřišti v Luční ulici celek Zbrojovky Brno. Díky dvěma trefám Kůžela, zůstaly body po právu v Plzni.

Ve třiadvacátém kole I. ligy dorostu přivítali viktoriáni U19 na domácím hřišti v Luční ulici celek Zbrojovky Brno. Díky dvěma trefám Kůžela, zůstaly body po právu v Plzni.

Plzeňští mladíci vstoupili do utkání pod vedením trenéra Jiřího Žiláka, nebo trenér Kohout si plnil reprezentační povinnosti v reprezentací do 17 let v Srbsku. A vstup do utkání měli vydařený. Již ve 4. minutě se ujali vedení. Finální přihrávku Kyndla proměnil Kůžel v úvodní branku - 1:0. Z vedení se však neradovali dlouho. Chvilka nepozornosti, špatná rozehrávky v šesté minutě znamenala individuální průnik Lapeše a vyrovnání - 1:1. Kůželovu hlavičku v 8.min chytil brankář Veselý. „Hra byla v průběhu prvního poločasu vyrovnaná. Vlivem častých chyb v kombinaci jsme si nedokázali vytvořit souvislý tlak,“ líčil průběh zápasu trenér Jiří Žilák.

Naopak hosté hrozili především z rychlých protiútoků. Po jednom z nich dobře zasáhl brankář Bouzek. Ve druhém poločase domácí zpřesnili hru, kombinace byla efektivnější a vytvořili si převahu. V 52.min se do šance dostal Kůžel, ale hlavou mířil vedle. O čtyři minuty později měli příležitost hosté, ale Bouzek střelu vyrazil. V 59. ještě Vachovcovu střelu po rychlé kombinaci Veselý vyrazil. V 73. minutě šli domácí do opětovného vedení. Vachovec našel přesným centrem Kůžela, který umístil střelu do brněnské branky - 2:1. Závěr utkání byl dohráván za silného deště v těžkých podmínkách. Zvýšit vedení mohl ještě Sýkora, ale ve finální fázi si nepočínal přesně. „V prvním poločase naše hra postrádala plynulost v kombinaci, což se v poločase druhém zlepšilo. Kvalitní druhý poločas nám přinesl vítězství,“ dodává kouč.

- FC Zbrojovka Brno 2:1 (1:1)
Branky Viktorie: 4., 73. Kůžel
Viktoria: Bouzek – Hrubý, Avdič, Kováč (46. Vonášek), Prais – Kyndl, Filinger, Kůžel – Vachovec (75. Sýkora),Dvořák, Končal. Trenéři: J. Žilák, R.Schveinert