Domácí hřiště jako základnu, kde se body nerozdávají, dál drží fotbalisté juniorky Viktorie Plzeň. Dnes v poledne se v 10. kole ČFL radovali z výhry 3:1 nad nováčkem...

Domácí hřiště jako základnu, kde se body nerozdávají, dál drží fotbalisté juniorky Viktorie Plzeň. Dnes v poledne se v 10. kole ČFL radovali z výhry 3:1 nad nováčkem soutěže, pražským Motorletem. „Do zápasu jsme vstoupili špatně a první poločas z naší strany nebyl dobrý. Ve druhé půli jsme se ale zvedli a tři body nakonec zaslouženě zůstaly doma,“ hodnotí trenér plzeňského béčka Milan Matejka.

Juniorka tak navázala na skvělou sérii osmi zápasů bez porážky, kterou přerušila až v minulém kole prohrou v Jablonci a vrátila se zpátky na vítěznou vlnu. V bráně nastoupil Poštulka, z ligového týmu dál béčko posílili stoper Hájovský a záložník Vrzal.

V prvním poločase se ale domácím nedařila kombinace. „Byli jsme těžkopádní a dobře napadající soupeř nás k ničemu nepustil,“ konstatuje Matejka.

Promluva o přestávce ale pomohla a druhé půle nastoupila jiná Plzeň. „Začali jsme hrát tak, jak jsme chtěli od začátku,“ podotýká trenér. A výsledek se dostavil. Předzvěstí bylo krátce po přestávce břevno nastřelené Vitoušem a ve 49. minutě už se domácí radovali. Po ose Staněk – Vrzal – Presl zavezl posledně jmenovaný balon až do brány Motorletu – 1:0. O dvě minuty později zvýšil Bauer po rohu Vitouše hlavou na 2:0. „Pak jsme sice pořád byli iniciativní, ale přišla zbytečná série faulů, jimiž jsme soupeři darovali standardky,“ přibližuje další průběh Matejka. Výsledkem byl gól, jímž hostující Janíček55. minutě korigoval na 2:1 právě z trestného kopu. Plzeňští lehce znervózněli, poslední slovo ale patřilo v 72. minutě opět jim. Z trestného kopu se po přiuknutí Daridy nádhernou ranou z pětadvaceti metrů trefil stoper TomᚠHájovský a uzavřel tak konečný účet na 3:1 pro Plzeň.

FC Viktoria Plzeň B - SK Motorlet Praha 3:1 (0:0)

Branky: 49. Presl, 51. Bauer, 72. Hájovský – 55. Jeníček

ŽK: Mandous - Jeníček, Pyšek, Pinkas

Sestava Plzně B: Poštulka – Nový, Bauer, Hájovský, Mandous - Matas (46. Staněk), Süsser – Vitouš (85. Šlajs), Darida, Vrzal (63. Mudra) - Presl