O záchranu bojující rezerva Viktorie Plzeň ztratila ve 27. kole ČFL doma dva důležité body. V zápase s minimem šancí jen remizovala s Chebem 0:0. Hosté byli v první půli...

O záchranu bojující rezerva Viktorie Plzeň ztratila ve 27. kole ČFL doma dva důležité body. V zápase s minimem šancí jen remizovala s Chebem 0:0. Hosté byli v první půli lepším týmem, po poločase se hra vyrovnala, ale ani jeden z týmů gól nevstřelil. Domácí Staněk navíc neproměnil penaltu.

Kouč Plzně Jiří Skála byl hodně rozladěn. „Do zápasu jsme vstoupili laxně a nezodpovědně, bez nasazení a agresivity. Po poločasové bouři v kabině se naše hra trochu zvedla, ale výsledek to bohužel nepřineslo,“ konstatoval Skála.

Zápas byl bitvou ve středu pole se spoustou osobních soubojů. „My jsme v agresivitě zaostávali. Takhle se o záchranu nebojuje,“ zlobil se trenér. Chebští měli v prvním poločase jednu vážnější příležitost. Po přestávce se do podobné šance dostal ve 48. minutě domácí Psohlavec, který ale hlavou mířil nad břevno. V 55. minutě mohl rozhodnout Staněk, který kopal penaltu. Tu ale neproměnil a dovršil tak zmar domácího týmu. „Přístup hráčů mě strašně zklamal,“ povzdechl si Skála. „Klukům do hlav nevidím. Že se takhle předvedou v tak důležitém utkání, je pro mě nepochopitelné. Někde se stala chyba a jestli se přístup nezmění, můžeme na to hodně doplatit.“

FC Viktoria Plzeň B – FK Union Cheb 2001 0:0 (0:0)

ŽK: 59. Knakal – 56. Sládeček, 75. Vašata

Sestava Plzně: Krbeček L. – Chvojan, Bauer, Knakal, Bárta – Šmejkal, Šiml, Staněk, Vrzal (70. Trantina) – Psohlavec, Leitl (85. Bezděk)