Výhrou 3:1 nad Královým Dvorem skončil pro fotbalisty Viktorie Plzeň nedělní zápas druhého kola ČFL. V domácí premiéře v Luční ulici plzeňská rezerva se třemi posilami...

Výhrou 3:1 nad Královým Dvorem skončil pro fotbalisty Viktorie Plzeň nedělní zápas druhého kola ČFL. V domácí premiéře v Luční ulici plzeňská rezerva se třemi posilami z A týmu vyhrála hlavně díky výbornému úvodu utkání a pak zlepšené hře ve druhém poločase.

Viktorii s Poštulkou v bráně, Navrátilem na stoperu a Rezkem v útoku nakopl bleskový gól. Ve 2.minutě se o něj postaral Ondřej Vrzal, který dopravil do brány hostů balon po rozehraném přímém kopu – 1:0. „Tento rychlý gól nás povzbudil a dalších dvacet minut jsme hráli velice aktivně. Měli jsme další příležitosti ke zvýšení náskoku, které jsme ale bohužel neproměnili. Naopak soupeř nás potrestal z brejku,“ líčí trenér Milan Matejka.

Brejk a vyrovnání na 1:1, přišel ve 27. minutě, kdy se po rychlém protiútoku trefil Michal Veselý. Gól viktoriány zmrazil. „Do konce poločasu jsme pak tahali za kratší konec,“ přiznal Matejka.

Ten o přestávce promluvil k týmu na téma proč Viktorii v závěru soupeř přehrával a kde jeho tým dělal chyby a mladíci Plzně nastoupili do druhé půle jako vyměnění. „Hráli jsme aktivně, důrazně a do kombinace, soupeře jsme vysoko napadali. Tím jsme ho donutili dělat chyby a přišly góly,“ rekapituluje Matejka.

Vedoucí branku domácího týmu na 2:1 vstřelil  po rychlé přihrávce od Lukáše Nového v 70. minutě uzdravený Jan Rezek. V 86. minutě se po své střele Ondřej Vrzal dostal znovu k míči a přihrál Rudolfu Herákovi, který nezaváhal a poslal míč do sítě – 3:1.

„S výkonem i výsledkem musím být spokojený, oproti prvnímu zápasu na půdě Sezimova Ústí byl v naší hře patrný rozdíl. V Sezimově Ústí jsme měli za celý zápas možná dvě pološance, dnes jsme si vytvořili pět nebo šest šancí,“ pochválil své svěřence Milan Matejka.

FC Viktoria Plzeň B – FK Králův Dvůr 3:1 (1:1)

Branky: 2. Vrzal, 70. Rezek, 86. Herák – 27. Veselý

ŽK: Navrátil, Mudra, Darida – Kváča, Bureš, Sabou, Tlustý

Rozhodčí: Lerch – Haltuf, Richtár

Plzeň B: Poštulka - Nový, Matas, Navrátil, Chvojan - Mudra (76. Vitouš), Staněk, Süsser,  Vrzal (90. Darida) - Presl (62. Herák), Rezek.