Prohrou 0:1 na půdě Sezimova Ústí zahájili hráči juniorky Viktorie Plzeň letošní sezonu ČFL. Jedinou branku utkání vstřelil v 52. minutě domácí Vukadinovič. Pozitivem zápasu...

Prohrou 0:1 na půdě Sezimova Ústí zahájili hráči juniorky Viktorie Plzeň letošní sezonu ČFL. Jedinou branku utkání vstřelil v 52. minutě domácí Vukadinovič. Pozitivem zápasu z pohledu Plzně je, že po delší pauze zaviněné operací kolenních vazů se na hřiště vrátil záložník Jan Rezek.

V dresu Sezimova Ústí úřadoval v Plzni dobře známý Milan Barteska, který byl exekutorem řady standardních situací. V 6. minutě rozehrál přímý kop a jeho spoluhráči dopravili balon za záda Tomáše Poštulky. Rozhodčí ovšem branku neuznal pro zjevný ofsajd. Zápas se hrál bez velkých šancí, domácí byli ale nebezpečnější, a to hlavně díky důrazu svých útočných hrotů. „Právě důraz útočníků domácích, s nímž se naše obrana musela neustále prát, byl tím, co utkání rozhodlo,“ konstatoval trenér Plzně Milan Matejka. Rozhodující okamžik přišel v 52.minutě. Po akci domácích na levé straně přišel centr do vápna, Plzeňští prohráli hlavičkový souboj a letní posila Sezimova Ústí Vukadinovič dorážkou na zadní tyč překonala Tomáše Poštulku v brance Plzně – 1:0. Největší příležitost Plzně přišla v 75. minutě, kdy Mudra zatáhl balon a odcentroval za obranu domácích, Herákovi k zakončení ale chyběl snad krok. Naopak domácí mohli přidat druhý gól, když v 79. minutě sudí přísně posoudil Bauerův faul vyloučením a penaltou. Milan Barteska ale mířil jen do tyče.

Trenér Plzně Matejka uznal, že domácí byli nebezpečnější a vyhráli zaslouženě. „Za přístup útočníků si gól zasloužili,“ poznamenal. Co ale může těšit jeho a hlavně kouče A týmu Pavla Vrbu, je návrat Jana Rezka na zelený trávník. „Ještě na něm byla vidět nerozehranost, což je po pauze zaviněné zraněním a operací logické. Jeho jistota se ale zvyšovala každou minutou a jsem přesvědčen, že za jeden nebo dva zápasy bude výkonnostně tam, kde byl,“ je Matejka optimistou.

FK Spartak MAS Sezimovo Ústí – FC Viktoria Plzeň B 1:0 (0:0)

Branka: 52. Vukadinovič

ŽK: Horka – Rezek

ČK: Bauer

Rozhodčí: Černý – Vlasjuk, Váňa

Plzeň B: Poštulka – Nový, Süsser, Bauer, Chvojan (86. Šlajs)- Mudra, Staněk, Darida, Rezek, Vrzal (54. Vitouš) – Herák (75. Štverák)