Utkání 15. kola ČFL mezi juniorkou Viktorie Plzeň a juniorkou Liberce rozhodla stopérská dvojice plzeňské Viktorky TomᚠHájovský a Marek Bauer. Oba se totiž zapsali do listiny střelců...

Utkání 15. kola ČFL mezi juniorkou Viktorie Plzeň a juniorkou Liberce rozhodla stopérská dvojice plzeňské Viktorky TomᚠHájovský a Marek Bauer. Oba se totiž zapsali do listiny střelců a svůj tým tak pomohli dovést k podzimní domácí neporazitelnosti.

Od samého úvodu se hrál v Luční ulici oboustranně svižný fotbal. Už ve druhé minutě předvedli domácí hezkou kombinační akci na jejímž konci byl Mlika, jehož střelu vykopával až na brankové čáře hostující zadák. O pět minut později dával Jiráček míč ve vápně volnému Mlikovi, ten jej však nezpracoval. První a jedinou příležitost hostí v první části měl na kopačkách ve 22. minutě Diviš, jeho střele ale chyběla přesnost. První změnu stavu přinesla 27. minuta. Viktoria zahrávala roh, odražený míč se dostal k Bauerovi, ten jej prodloužil na Hájovského a ten poprvé překonal hostujícího Zicha - 1:0. Zvýšit mohl ve 30. minutě Vrzal, ale míč mířil nad. Ještě v samém závěru první části se ale viktoriáni dočkali. Po standardce, kterou zahrával Vrzal, propadl míč na zadní tyč k Bauerovi a ten hlavou zvýšil na - 2:0.

Stejně tak druhý poločas přinesl aktivní hru obou týmů. Hosté se více tlačili před bránu Poštulky, jenže zkušený gólman mnoho práce neměl a pokud ano, pak se zaskočit nenechal. V 54. minutě po centru Chvojana mířil mezi spojnice branky plzeňský Darida, brankář Zich s námahou jeho příležitost zlikvidoval. A když ani průnik Presla v 78. minutě nepřinesl branku, skončil zápas poločasovým výsledkem 2:0.  Pro Viktorii to byla letošní  sedmá výhra v domácím prostředí. Svěřenci trenéra Matejky tak v domácím prostředí dokázali během celého podzimu udržet neporazitelnost.

„Myslím si, že si kluci dnes výhru zasloužili, a to především za první poločas. Ten měl z naší strany kvalitu,“ říká trenér Milan Matejka a hned dodává. „Měli jsme tam hned několik příležitostí, ze kterých jsme proměnili alespoň dvě. Druhý poločas to už byl takový nesoustředěný výkon, nebylo tam tolik kombinace, chybělo více zodpovědnosti. Naštěstí soupeř nedokázal využít našeho chladnějšího výkonu. Dá se říci, že byl na naší půlce nemohoucí, jinak jsme mohli být potrestaní.“

FC Viktoria Plzeň B - SK Slovan Liberec B 2:0