V 9.kole přivítali Viktoriáni na svém hřišti soupeře z Uherského Hradiště a to tým 1.FC Slovácko. Začátek zápasu byl vyrovnaný, v 7. minutě střílel Kovář nad branku na druhé straně Chmiel střílel vedle branky.

V 9.kole přivítali Viktoriáni na svém hřišti soupeře z Uherského Hradiště a to tým 1.FC Slovácko. Začátek zápasu byl vyrovnaný, v 7. minutě střílel Kovář nad branku na druhé straně Chmiel střílel vedle branky.

Ve 12. minutě šli domácí do vedení Hrošovský získal míč, přihrál na Hrubého, který z pravé strany odcentroval na Hrošovského a ten si poradil na výbornou, když míč umístil přesně k tyči Slovákovy branky. Ve 25. minutě měl znovu šanci Hrošovský, ale sám před brankařem tentokrát mířil pouze do Slovákových rukou. Ve 29. minutě se po spolupráci s Hrubým prosadil tečovanou střelou Kůžel a bylo to 2:0. Ve 34. minutě zahrávali hosté standardní situaci ze strany, točený míč skončil na tyči Mandousovy branky.

Ve druhém poločase střílel nejprve Hrošovský vedle, v 53. minutě měli hosté velkou příležitost, ale Mandou střelu z blízka vyrazil. V 59. minutě domácí zakombinovali na pravé straně po centru Hrošovského hlavičkoval Kocour, Slovák míč vyrazil k Mandulovi, který zblízka skóroval na 3:0. V 73. minutě se uvolnil Hoffmann, předložil míč Mandulovi, který střelou pod břevno upravil na 4:0. V závěru hosté snížili z pokutového kopu na 4:1, když se trefil Stráník. "Zápas určitě nebyl tak jednoduchý, jak vypadá skóre. Slovácko se neustále snažilo hrát. My jsme ale dnes sehráli dobrý zápas, kdy jsme se konečně prosadili i střelecky a využili jsme vypracované příležitosti," komentoval zápas trenér Jiří Kohout.

FC Viktoria Plzeň – 1.FC Slovácko 4:1 (2:0)
Sestava:  Mandous – Hrubý, Libotovský (35. Manča), Vonášek, Prais – Kůžel, Filinger, Hrošovský – Vrhel, Chmiel (56. Mandula), Kocour (60. Hoffmann)