Před Borisovým si Viktoria zvedla náladu, vyhrála v Olomouci

Fotbalisté Viktorie dokázali na Hané uhrát velmi důležité ligové body. Na půdě silné Olomouce nakonec Plzeň vyhrála 3:2 po dvou trefách Bakoše a gólu Koláře v závěru střetnutí. Slovenský kanonýr byl ale na konci první části vyloučen, tým Pavla Vrby ale dokázal dovézt zápas k vítězství i o deseti lidech.

Fanoušci před zápasem na Hané už sice možná pokukovali po úterním zápase s běloruským Borisovým v pražském Edenu, kterým vstupuje Viktoria do základní skupiny Ligy mistrů. Jenže v ligovém kolotoči měla Plzeň co dohánět. Po pěti kolech měla na svém kontě již dvě porážky s pražskými Bohemians a Spartou.

Proto na Andrově stadionu v Olomouci nastoupila nejsilnější možná jedenáctka v bílých dresech. Se stopery Bystroněm a Čišovským, ve středu pole s excelentní dvojicí Horváth, Jiráček.

V brance Hanáků se vůbec poprvé představil Zdeněk Zlámal, který v minulém týdnu přišel do Sigmy na roční hostování z italského Udine. Jinak i sestava olomouckého týmu byla podle očekávání.

Ještě než samotný zápas šestého kola začal, hráči obou týmů, rozhodčíi i diváci uctili minutou ticha oběti středeční tragické havárie hokejistů Lokomotivu Jaroslavl

A pak to začalo, kdo přišel na olomoucký stadion o pár minut později, mohl litovat. Už ve čtvrdé minutě se k přímému kopu Plzeňanů postavil kanonýr Bakoš a jeho projektil skončil svoji pou až  za Zlámalovými zády. Za tři minuty dostal ze stejné vzdálenosti příležitost olomoucký Heinz a ani on se nemýlil – je vyrovnáno na 1:1. Kdo si ale myslí, že to tím končí, mýlí se. V deváté minutě Pilař potáhl míč, nahrál uličkou Bakošovi, slovenský útočník se kličkou zbavil vyběhnuvšího Zlámala a zasunul balon do prázdné branky.  Na konci první dvacetiminutovky Zlámala znovu vyzkoušel Bakoš, poté ale přišly velké příležitosti domácích. Útočník Petr nejdřív po centu Přikryla mířil z malého vápna přímo do náručí Čecha, o minutu později jeho pokus minul těsně pravou tyč plzeňské svatyně. Ve 24. minutě ještě střílí z otočky Heinz, Čech ale jeho střelu reflexivně vyrazil. Poté se hra přece jen srovnala. A také přitvrdila, postupně dostali žluté napomenutí za hosty Bakoš a Bystroň, na olomoucké straně Heinz. A dvě minuty před koncem půle střelec obou plzeňských branek tým zbytečně oslabuje. Loktem do obličeje udeřil Škerleho, rozhodčí Královec mu udělil druhou žlutou kartu a Bakoš tak odchází předčasně pod sprchu.

Na začátku druhé části byli aktivnější domácí, oslabená Plzeň ale v první čtvrthodině Olomouc nepustila do vážné šance. Až v 66. minutě vystrašila Čecha střela Heinze z dálky, plzeňský gólman si ale nakonec s míčem poradil. V 70. minutě dostala po dlouhé době příležitost Viktoria po faulu na Ďuriše, Horváth ze standardní situace ale zamířil vysoko nad. Domácí se marně snažili najít klíč k plzeňské bráně a hosté jim nakonec udělili lekci z produktivity. Ďurišovo střelu ještě Zlámal stačil vyrazit, jenže na Kolářovu dorážku již byl krátký.  Heinz sice ještě v samotném závěru snížil na jednobrankový rozdíl, víc už se na trávníku nestalo. Plzeň si odváží tři velmi důležité body.

Kolotoč pohárových a ligových zápasů se pro plzeňské fotbalisty rozjel naplno a pokračuje dalšími zápasy. V úterý přivítají v Edenu běloruského mistra,  příští sobotu se v sedmém kole Gambrinus ligy představí ve Štruncových sadech Jablonec.

SK Sigma Olomouc – FC Viktoria Plzeň 2:3  (1:2)

Góly: 7., 93. Heinz – 4., 9. Bakoš, 79. Kolář

ŽK: Heinz - Bakoš, Bystroň, Čech

ČK: 43. Bakoš

SK Sigma Olomouc: Zlámal – Janotka, Kučera, Škerle, Vepřek – Hořava, Rossi (82. Bajer), Navrátil (59. Schulmeister) – Přikryl (73. Varadi), Heinz, Petr
FC Viktoria Plzeň: Čech – Rajtoral, Čišovský, Bystroň, Limberský – Horváth, Jiráček – Petržela (61. Ďuriš), Kolář (90.Trapp), Pilař (81. Fillo) – Bakoš
Rozhodčí: Královec – Pelikán, Kocián

Diváci:  7144