Bod za remízu 2:2 uhráli ve druhém kole ČFL fotbalisté juniorky Viktorie Plzeň, kteří na hřišti v Luční ulici přivítali v neděli dopoledne MFK Chrudim. Hosté překvapivě po prvním poločasu vedli 2:0, viktoriáni dokázali ve druhé části zápas zdramatizovat, když zásluhou Hrošovského a Kůžela vyrovnali na konečných 2:2.

Bod za remízu 2:2 uhráli ve druhém kole ČFL fotbalisté juniorky Viktorie Plzeň, kteří na hřišti v Luční ulici přivítali v neděli dopoledne MFK Chrudim. Hosté překvapivě po prvním poločasu vedli 2:0, viktoriáni dokázali ve druhé části zápas zdramatizovat, když zásluhou Hrošovského a Kůžela vyrovnali na konečných 2:2.

V první části byli aktivnější domácí fotbalisté, kteří měli míč více pod kontrolou. Již V 10. minutě zahrozil po centru Krmenčíka Dvořák, hlavou poslal míč do odkryté brány, jenže rozhodčí Vitner branku neuznal, pro předcházející hru rukou. Stejný hráč měl další příležitost o dvě minuty později, ale minul. V 17. minutě nebezpečně střílel Beránek, brankář stačil míč vytěsnit mimo tyče.Ve 28. minutě se prosadil zkušený Holub, když zužitkaval přihrávku Vladyky. Po čtyřech minutách hry se radovali hosté podruhé. Viktoriáni sice odrazili standardní situaci, ale míč se zpetně dostal k Luptovskému a ten překnal Mandouse podruhé.

I do druhé části vstoupuli domácí aktivně a ve 49. minutě nebezpečně pálil Krmenčík, bohužl nad. O minutu později stejný hráč mířil mimo. V 60. minutě se domácí dočkali. Kůžel poslal míč za obranu, Krmenčík jej prodloužil na Hrošovského a ten se nemýlil – 1:2. V 68. minutě byl v pokutovém území faulován Mandula a Kůžel následný pokutový kop proměnil ve vyrovnávací branku. Strhnout vítězství na stranu domácích mohl jedenáct minut před koncem Martin Sladký, z hranice pokutového kopu však pálil vedle.

„Nakonec můžeme být s bodem spokojeni. Přestože jsme byli po většinu utkání lepším týmem, soupeř nás vyškolil z produktivity. Ze tří příležitostí v první části, dvě skončily brankou,“ popisoval zápas asistent trenéra Martin Lepeška. „Ve druhém poločasu jsme přidali na důrazu a i přes nepříznivý vývoj, kdy jsme prohrávali 0:2, se nám podařilo zápas dovést do remízového konce. Dnes bychom si nezasloužili prohrát. Bohužel stále doplácíme na to, že máme mladý a nezkušený tým

FC Viktoria Plzeň B – MFK Chrudim 2:2