Mistrovské kontakty plzeňské Viktorie s Brnem existují od roku 1933, kdy se plzeňský tým poprvé utkal se Židenicemi, předchůdcem dnešního brněnského celku. Od té doby sehrály oba kluby spolu řadu zajímavých a dramatických soubojů. Většinou se utkávaly v nejvyšší soutěži, ale historie zaznamenala i několik mistrovských duelů ve druhé lize.

Mistrovské kontakty plzeňské Viktorie s Brnem existují od roku 1933, kdy se plzeňský tým poprvé utkal se Židenicemi, předchůdcem dnešního brněnského celku. Od té doby sehrály oba kluby spolu řadu zajímavých a dramatických soubojů. Většinou se utkávaly v nejvyšší soutěži, ale historie zaznamenala i několik mistrovských duelů ve druhé lize.

Prosinec 1933: Viktoria nastřílela Židenicím čtyři góly, nepomohl ani slavný Káďa

Předchůdcem dnešního Brna byl ve fotbalové lize SK Židenice. Poprvé si tento později slavný klub zahrál první ligu v sezoně 1933 - 1934, kdy také plzeňská Viktoria sehrála se Židenicemi vůbec první mistrovský duel. Tehdy se takzvaná asociační první liga hrála o deseti účstnících, židenický nováček se pohyboval v dolní polovině tabulky a hrál prakticky o záchranu. V trochu jiném postavení byla Viktoria. V nejvyšší soutěži hrála už třetí sezonu a okupovala střed tabulky.

K vzájemnému souboji došlo v plzeňské Luční ulici 1. prosince 1933. Přišlo jen 2 000 diváků, což byla na Viktorii hodně podprůměrná návštěva, ale nepříznivé zimní počasí s pěti stupni pod nulou odradilo spoustu fanoušků. Viktoria poslala do boje mužstvo ve složení Jabornický - Protiva, Mudra, Kuželík, Mizera, Názler, Horák, Čulík, Bína, Hess, Hromádka. Hosté z Brna se na hřišti objevili v této sestavě: Vojta - Galler, Neder, Suchánek, Káďa, Smolka I, Šterc, Smolka II, Roman, Moták, Rulc. Slavný Pešek - Káďa už měl nejlepší roky ve Spartě za sebou a na sklonku kariéry přišel do Židenic pomáhat nováčkovi.

Viktoria byla favoritem, ale hosté ji nepříjemně zaskočili. Patnáct minut měli převahu a zle ohrožovali domácí svatyni. Přesto mohla jít ve 14. minutě Viktoria do vedení. O tomto momentu noviny druhý den napsaly: "Když soudce nařídil penalty za ruku ukvapeného Gallera, připravovaly si bariéry plzeňských sportovců nastydlé hlasivky k pohotovosti. Sklaplo jim však a výkřik gól uvízl zároveň s hořkostí v krku. Názler dal totiž desítku vedle. Smutek plzeňských byl dovršen minutu poté, kdy Moták po pěkné akci založené Štercem vstřelil vedoucí branku."

Za tři minuty mohly Židenice přidat další gól. "Teamu Viktorky i jejímu obecenstvu bylo řádně horko. Krásnou podtyčovou střelu Motákovu vyrazil Jabornický s velkou námahou na roh," psaly noviny. Potom se už však hrálo v režii domácí Viktorie. Opět citujme dobový tisk jehož styl psaní o fotbalu byl doslova kouzelný. "Ve 22. minutě výborný Horák hladce oklamal těžkopádného halva a v prudkém letu vstřelil vyrovnávací goal. Co vyváděl plzeňský footbalový národ, nemusíme snad ani popisovat. Radost bariér byla stupňována ve 25. minutě, kdy trestný kop Názlerův si srazil Vojta za spolupráce Čulíkovy do branky. Viktoria vede 2:1. Do poločasu získala ještě jedné branky Hromádkou, který pohotově vrátil brankářem slabě odražený míč Horákův do sítě."

Po změně stran měla Viktoria výraznou převahu, ale přidala už jen jeden gól, který vstřelil Hess. Penaltu neproměnili ani hosté. Výhra 4:1 nad nováčkem byla zasloužená. Hodnocení hry Viktorie v novinách bylo zajímavé. "Domácí team se těžko rozehrával, ale pak, když se do toho pustil, byla radost se podívat na prvotřídní kombinační i střeleckou práci. Bína sice není v plné formě, ale celkem nic nezkazil. Dirigentem útoku byl vlastně Čulík, který se obětavě vracel pro míče a rozehrával je na rychlá a nebezpečná křídla. Znatelné zlepšení bylo, ale až v poslední vteřině hry, pozorovat na Hessovi, který po delší době se zase vyznamenal jako autor jedinečným způsobem vstřelené branky."

Noviny však pozorně rozebíraly i výkony dalších hráčů Viktorie. "Největší vzestup formy projevil Horák na pravém křídle, jehož průbojné úniky, bezvadné centry i prudké střely patřily k nejlepším výkonům na hřišti a povýšily ho zároveň se židenickým Motákem na nejlepší útočníky na hřišti. Záloha nehrála nejlepší hru. Mizera jediný uspokojil a Názler se vyznamenal jedině spoluautorstvím druhé branky. Obrana měla jen jednoho skvělého muže a tím byl Jabornický. Chytil dokonce i penalty a svým typickým stylem zachránil nejméně tři vyložené branky. Mudra hrál značně nervosně a dopustil se několika povážlivých kiksů. Protivovi se s novým partnerem ani zdaleka tak dobře nehraje jako dříve s Přibáněm. Celková úroveň hry byla docela dobrá a výsledek je spravedlivou odměnou lépe hrajícímu teamu Viktorie."

Pozorný redaktor detailně rozebral i hru hostujících Židenic. Pro rozsáhlost citujme jen část: "Elán byl nejsvětlejším bodem poražených a slabiny, které se v průběhu hry ukázaly, byly způsobeny více neblahými okolnostmi, než neuměním, nebo nedostatečnou snahou hráčů. Důkladný mráz, nemožně zmrzlý terén byl velmi zlým handicapem hlavně pro dech starších hráčů, kteří právě v teamu Židenic zastávají nejdůležitější místa. Myslím hlavně na Káďu, který sice obstál v prvním poločase, ale po kapitulaci krajních záložníků, byl také hotov se silami a nervy."

Ještě jedné zajímavosti si všiml tisk. V té době to byla věc u klubového celku téměř nevídaná. "Vzhledem k velkému mrazu nutno návštěvu 2 000 osob považovat za velmi slušnou. Zatím co v Plzni jásali nejvěrnější příznivci domácích nad vítězstvím, stálo v sále brněnského výstaviště asi 2 000 posluchačů, kteří byli o celém průběhu informováni zásluhou pohotovosti redakce Moravského Slova. Její sportovní redaktor totiž ze střechy klubovny telefonicky hlásil veškeré fáse zápasu, načež rozhlasovou službou v Brně, bylo hlášení náležitě zesíleno a vysíláno. Tato novinka byla přijata velmi sympaticky, méně ovšem již výsledek."

Takový byl průběh prvního mistrovského kontaktu Viktorie s brněnským fotbalem. V jarní odvetě v Židenicích bylo všechno jinak. Viktoria prohrála 2:3 a skončila na šestém místě. Brněnský klub obsadil osmou příčku, která znamenala záchranu. Z první ligy sestoupila Viktoria Žižkov a SK Náchod.

Květen 1941: Kanonýr Perk zavelel v výhře nad Židenicemi

Ve druhé světové válce se Viktoria setkávala se Židenicemi v první lize téměř pravidelně. Utkání výborné úrovně vidělo přes 8 000 diváků v Luční ulici v sezoně 1940 - 1941. Na podzim v Brně Viktoria vyhrála vysoko 4:0 a toužila po vítězství i v jarní odvetě. Oba celky hrály o záchranu a body z tohoto duelu měly cenu zlata. Však také noviny o atmosféře před utkáním napsaly: "Příznivci Viktorie v hledišti většinou s ligovými tabulkami v rukou vypočítávali různé možnosti záchrany. Je jistě zajímavé, že svobodní hráči Viktorie byli přes noc internováni." Plzeňský tým nastoupil ve složení Lacina - Bešák, Trávníček, Moravec, Bína, Vlček, Kraus, Perk, Fail, Hönig, R. Sloup. Noviny psaly i o nové posile Viktorie: "Domácí nastoupili s novým pravým křídlem Krausem ze Smíchova, klubu I. B třídy západočeské župy." První půle diváky toužící po gólech příliš neuspokojila. "Zatím co žideničtí útočníci se alespoň snažili a stříleli ze všech pozic, plzeňský kvintet se snažil dostat míč do sítě neplodnou hyperkombinací," kritizovaly druhý den noviny. V prvním poločase branka nepadla a rozhodlo se až po přestávce. Hosté si sice vytvořili převahu, Viktorii však podržel výborný Lacina v brance. Karta se otočila po hodině hry. "Střední záložník Bína založil útok, po trojúhelníkovém podání se míč dostal k Perkovi, který levou nohou, ač je pravák, vstřelil první goal. Po výkopu se dostavila ihned druhá branka. Fail se shluku našel cestu pro míč do sítě," popsaly noviny rozhodující momenty dramatického utkání. Viktoria vyhrála 2:0 a za celkový výkon se dočkala uznání i v tehdejších médiích. "Viktoria vděčí za vítězství přízemní kombinační hře po přestávce a hlavně zlepšení hry Faila. Byly okamžiky, kdy se na branku Židenic útočilo v sedmi se skvělými ofenzivními halvy Bínou a Moravcem." V boji o ligovou záchranu to byly cenné body a nakonec se zachránily i Židenice.

Červen 1970: Výhra s Brnem přiblížila postup

V sezoně 1969 - 1970 se oba celky zapojily intenzivně do bojů o postup do první ligy. Tehdejší druhá liga byla celostátní a sváděly se v ní tuhé boje o každý bodík. V předposledním kole přijelo do Štruncových sadů Brno a v případě výhry by Škodovka byla už blízko blizoučko vytouženému postupu. Přes 10 000 diváků vidělo mužstva nastoupit v téměř kompletních sestavách. Chyběli jen Sudík u domácích a Lichtnégl u hostů. Plzeň: Žalec - Špinka, Michálek, M. Štrunc, Bakič - Plass, Bachner (60. Baar) - Süss (75. Hoffmann), Kamír, Bican, Ziegler. Brno: Padúch - Vítů, Sokol, Pospíšil, Tolar - Soukal, Krška (80. Kolášek) - Lunda, Kukla, Sýkora, Kopenec (70. Daňo). Plzeňský tým měl skvělý nástup. Po devíti minutách vedl o dva góly a po půlhodině hry dokonce o tři. První gól dal Ivan Bican ze samostatné akce, kdy prošel s míčem od poloviny hřiště, druhý vstřelil Karel Süss a třetí přidal přímo z rohu Miloslav Ziegler. Ještě do přestávky z penalty nařízené za faul Zdeňka Michálka na Kuklu snížil z penalty Svoboda a po obrátce završil František Plass krásnou střelou z třiceti metrů vítězství 4:1. Týdeník Gól při hodnocení hráčů Škody napsal: "Nejlepším hráčem na hřišti byl domácí Štrunc, výborně, dosud vůbec nejlíp za dobu svého krátkého působení v Plzni, bojoval v útoku Bican a diváci tak získali téměř jistotu, že budou příští sezonu chodit na první ligu." Hotovo však ještě nebylo, dílo bylo dokonáno až v posledním kole, kdy Škodovka vyhrála 1:0 v Táboře, obsadila první příčku a s ní mezi elitu postoupil druhý Třinec.

Listopad 1973: Gólová přestřelka pro Škodovku

Bylo to velké drama, které sehráli plzeňští borci doma z Brnem v sezoně 1973 - 1974. Oba celky bojovaly už na podzim o záchranu a hodně rušno bylo před samotným utkáním. Plzeňské vedení nevyzvedlo včas v Praze registrační průkaz brankáře Josefa Čalouna, kterému právě skončil trest za vyloučení na Bohemians a do branky tak musel na poslední chvíli náhradník Vladimír Žalec. Snad i proto neměl svůj den. Neměla ho ani celá sestava Žalec - Sudík, Plass, Brusnický Hoffmann - Süss, Uličný, Bican (65. Pressl) - Forman, St. Štrunc (60. Gomola), Kříbala. Domácí začali od úvodních minut vlažně, hráči měli špatný pohyb, nepřesně přihrávali a hlavně chyběla agresivita před brankou soupeře. Brzo také inkasovali kuriózní gól. Brankář Žalec vyhazoval míč, trefil ale Brusnického, od kterého se odrazil do branky. Žalec by míč možná dostihl, ale byl přidržen jedním z brněnských útočníků, což rozhodčí Roxer velkoryse přehlédl. Hned po přestávce Plass hlavou vyrovnal, ale po rozehrání vstřelil Mikloš vedoucí gól Brna. Když za chvíli přidal třetí, zdálo se být rozhodnuto. Škodováci se však vypnuli k velkému náporu a hosty prakticky nepustili do konce utkání na svoji polovinu. Bican snížil na 2:3, ale byl zraněn (zlomený kotník) a musel střídat. Přesto dvanáct minut před koncem Forman vyrovnal a domácí se hnali za výhrou. Pět minut před závěrem byl ve vápně sražen Süss, sudí však nepískal. Když do konce chyběly už jen tři minuty, stoper Brusnický vystřelil, brankář Padúch vyškrábl míč už za brankovou čarou a Škoda se radovala z výhry 4:3. Hosté se zlobili, jejich trenér František Havránek nepřišel ani na tiskovou konferenci. Pravda druhý den napsala: "Bylo to drama, ale mužstva nepodala nikterak oslnivý výkon, ani muž v černém neměl zřejmě svůj den." Na jaře Plzeň v Brně prohrála 1:3 skončila čtrnáctá a Brno bylo třinácté. Oba celky se zachránily.

Duben 1988: Drama o postup rozhodl Sloup

Opět oba týmy bojovaly o postup do prvoligové společnosti. Na podzim Škoda v Brně zvítězila 2:1, utkání přihlíželo 16 000 diváků a když se hrála v dubnu ve Štruncových sadech odveta, tak přišlo do hlediště 20 000 fanoušků. Plzeň byla v tabulce první a druhé Brno za ní ztrácelo pouhé dva body. Postupoval pouze jeden celek, třetí tým v tabulce ztrácel devět bodů a rozhodovalo se tedy jen mezi Plzní a Brnem. Sestava domácích V. Lavička - Krs, Sloup, Kalabus, Kopřiva - Mejdr, Forman, Urban - Homola (87. Kubata), Vaňous (66. Vašák), Kovačič zatlačila soupeře od úvodních minut. Mejdr z trestného kopu jen těsně minul a střelu Sloupa výborný Tulis zneškodnil. V závěru poločasu měl velkou šanci Sloup, ale ze šesti metrů přestřelil branku. Ve druhé půli se začalo na trávníku víc jiskřit a oba celky dávaly do hry všechno. Domácí Homola motal svými kličkami brněnským obráncům hlavy, ale koncovce chyběla přesnost. V závěru hlavičkoval na vlastní branku obránce Maléř, ale Tulis opět skvěle zachránil. Když už se zdálo, že se oba celky o body rozdělí, postavil si tři minuty před koncem Jiří Sloup míč k trestnému kopu a z pětadvaceti metrů prostřelil zeď i Tulise, který míč neudržel. Mladá fronta druhý den ocenila výkon Škody. "Oporou domácích, kteří nakonec zvítězili zaslouženě, nebo byli většinu utkání iniciativnější, byl Sloup v obraně, Mejdr a Forman v poli a Homola v útoku. Ten byl svým pohybem stálým nebezpečím pro branku hostí." Škodovka se po výhře dostala do bodového trháku a nakonec soutěž vyhrála s tříbodovým náskokem před Brnem a postoupila do první ligy.

Listopad 1997: Výhru nad favoritem jistil Skála

Před podzimním domácím duelem sezony 1997 - 1998 byla plzeňská Viktoria v tabulce předposlední, zatímco Brno se pohybovala v horní polovině tabulky a do Štruncových sadů přijelo v roli favorita. Čtyři kola před tím vystřídal na plzeňské lavičce trenéra Antonína Dvořáka nový kouč Petr Uličný, ale zatím ještě s novým mužetvem nevyhrál. Proti Brnu postavil sestavu Havel - Švejnoha, Velkoborský, Slabý, Skála - Purkart, Mika, Janota, Ježek (90. Švejdík) - Studeník (76. Hřídel), Heřman. Viktoria pozorně bránila a chodila do nebezpečných brejků. Po jednom z nich Skála mířil těsně nad břevno. Týž hráč, který patřil k nejlepším na trávníku, poté zařídil roh. Ten cizelérsky zahrál Purkart a dlouhán Velkoborský krásnou hlavičkou rozjásal spoluhráče a diváky. Po obrátce měla hra vysoké tempo, ale radovali se pro změnu hosté, když se po ostřelování branky přesně trefil Holomek. Závěr však patřil Viktorii. Šest minut před koncem Ježek vstřelil z trestného kopu druhý gól a v poslední minutě z dalšího trestného kopu obstřelil zeď Skála a pojistil zaslouženou výhru. Kolomazník stačil ještě snížit, ale Viktoria se radovala z výhry 3:2. Hosté dohrávali bez vyloučeného Valnohy, který skolil unikajícého Ježka. Plzeňská Pravda druhý den ohodnotila vítězství Viktorie za zasloužené. "Skutečné drama, jaké stadion ve Štruncových sadech dlouho nepamatuje, rozhodli zaslouženě ve svůj prospěch fotbalisté Viktorie třemi brankami ze standartních situací. Obrovská vůle a bojovnost domácích hráčů slavila za potlesku diváků zasloužený úspěch." Na jaře Brno odvedlo Vktorii prohru i s úroky, nebo zvítězilo 5:1. Viktoria skončila nakonec na třináctém místě.

Říjen 2010: Tři body poznamenané tragédií

Mistrovaká sezona Viktorie 2010 - 2011 je ještě v živé paměti. Plzeňský tým se na podzim rozjel ke skvělým výkonům a sbíral jednu výhru za druhou. Ve 12. kole přijelo do Štruncových sadů Brno a na půdě vedoucího celku tabulky nemělo co ztratit. Sestava Pavlík - Rajtoral, Navrátil, Bystroň, Limberský - Petržela, Kolář (79. Ďuriš), Horváth, Rada (87. Brezinský), Rezak - Bakoš (64. Jiráček) se do svého soupeře pustila od úvodních minut. Vedoucí gól vstřelil Petržela a druhý přidal z penalty Rezek. Ještě do přestávky však brněnský Michálek snížil a potrestal tak chvilkovou laxnost domácích borců. Po obrátce to už byla opět Plzeň, která až do konce měla režii utkání na svých kopačkách. Třetí gól přidal opět Rezek a závěrečný účet na 4:1 vystavil čtvrtým gólem Kolář. Pražský Sport o duelu mimo jiné napsal: "Především ve druhé půli Plzeň dokázala, proč vévodí Gambrinus lize. Přes šest tisícovek prokřehlých diváků tleskalo pohledným akcím a jedenácté výhře Viktorie v řadě. Ta předvádí opravdu nejlepší fotbal v lize, i proto má v čele tabulky dvanáctibodový náskok. Může ji zastavit už jen vlastní chyba. Třeba neuvážený prodej dvou tří hráčů v zimní přestávce, který by rozjetý tým rozhodil." Po vítězném utkání však došlo na plzeňském vlakovém hlavním nádraží k velké tragédii, když zde zahynul šéf příznivců Viktorie a zároveň hráč plzeňského Rapidu Petr Žitník. I pro něj nakonec borci Viktorie na jaře 2011 vybojovali poprvé v historii mistrovský titul.

Srpen 2012: Drama se špatným koncem pro Viktorii

Brněnský nováček sice v prvních dvou kolech sezony 2012 - 2013 překvapil, ale když přijel ve třetím kole do Štruncových sadů, nepočítalo se s tím, že si odtud odveze tři body. Ale nečekané se stalo skutkem. Vyprodaný stadion přivítal Viktorii v sestavě Bolek - Rajtoral, Ševinský, Procházka, Limberský - Horváth, Darida - Ďuriš, Kolář (81. Hanousek), Fillo (77. Hora) - Bakoš (68. Štípek). Začátek vůbec nevypadal na špatný konec. Hlavičku Bakoše ještě skvělým zákrokem chytil Doležal na brankové čáře, ale za chvíli se po centru Horvátha prosadil na zadní tyči stoper Procházka a domácí vedli 1:0. Za tři minuty však přišel první šok, když v domácí brance skončila hlavička nekrytého obránce Pernici. Viktoriáni se vzpamatovali a ještě do přestávky si vytvořili šance Daridou, Bakošem a Ďurišem. Recept na brankáře však našel až šest minut po přestávce Rajtoral, když chytrým lobem znovu poslal Viktorii do vedení 2:1. Varováním pro domácí byla nevyužitá tutovka Švancary, na druhé straně nevyužil možnost zvýšit vedení Kolář. Sedmnáct minut před koncem ale potrestal Mezlík chybné postavení brankáře Bolka a vyrovnal na 2:2. O dvě minuty později chybovali domácí v rozehrávce a přečíslení vyjádřil brněnský Halaška třetím gólem. Viktoria se sice hnala alespoň za vyrovnáním, v koncovce však jejich šance pohřbila nervozita. Brno senzační výhru 3:2 uhájilo. Vše podstatné vystihl po utkání hostující kouč Petr Čuhel: "Měli jsme špatný vstup do obou poločasů, inkasovali jsme v nich branky. Plzeň měla mimo těch dvou gólů spoustu dalších šancí, naštěstí pro nás je neproměnila. Bojovali jsme v rámci možností a byli jsme odměněni, i když musím přiznat, že to byla šastná výhra."

Únor 2013: Bakoš přišel a rozhodl

Startu do ligového jara předcházelo senzační vyřazení Neapole z Evropské ligy. Viktoria vyhrála 3:0, 2:0, postarala se o velkou senzaci a do Brna cestovala v roli vysokého favorita. Sestava Kozáčik - Řezník, Čišovský, Procházka, Limberský - Horváth, Darida - Rajtoral (83. Fillo), Kolář (88. Hrjda), Kovařík - Tecl (64. Bakoš) také dostala domácí celek od úvodních minut pod tlak, ale první se překvapivě radovalo Brno. Tečovaná střela Glasera rozvlnila sí za Kozáčikem a hosté museli nečekaně dotahovat. Po půlhodině hry unikl po levé straně Kovařík a jeho centr zužitkoval ve vyrovnávací gól Rajtoral. Ještě do přestávky spálil loženku Procházka a také ve druhém dějství měla Viktoria několik možností rozhodnout utkání ve svůj prospěch. V koncovce se však hráčům příliš nedařilo. Rozuzelní přišlo až po příchodu střídajícího Bakoše na hřiště. Naběhl si na ideální centr Horvátha a neomylně zavěsil. Bylo rozhodnuto. V nastaveném čase si oba ještě akci zopakovali a Viktoria brala zasloužené vítězství 3:1. "Od začátku jsme šli za výhrou, ale gól domácích nás trošku přibrzdil. Zápas se nám podařilo otočit a měli jsem i více šancí. Zaslouženě jsme vyhráli, protože jsme byli celkově lepším mužstvem," viděl utkání plzeňský kapitán Pavel Horváth. Po tomto kole vedla Viktoria ligu o tři body před pražskou Spartou a celou soutěž potom zdárně dovedla do mistrovského konce.

Autor: Pavel Hochman

2013/14

Brno - Viktoria Plzeň ???

Viktoria Plzeň - Brno ???

2012/13

Viktoria - Brno 2:3 (1:2, Procházka, Rajtoral - Pernica. Mezlík, Halaška)

Brno - Viktoria 1:3 (1:1, Glaser - Rajtoral, Bakoš 2)

2010/2011

Viktoria Plzeň – Brno 4:1 (2:1, Rezek 2, Petržela, Kolář - Michálek)

Brno – Viktoria Plzeň 1:1 (0:1, Rabušic - Petržela)

2009/10

Viktoria Plzeň - Brno 1:1 (0:0, Bakoš - Sus)

Brno – Viktoria Plzeň 2:2 (1:1, Rabušic, Dostálek - Rezek, Kolář)

2008/09

Brno – Viktoria Plzeň 1:2 (0:1, Polách – Rezek, Mlika)

Viktoria Plzeň – Brno 3:2 (2:0, Petržela, Hájovský, Horváth – Rabuši, Heinz)

2007/08

Brno - Viktoria Plzeň 0:1 (0:1, Procházka)

Viktoria Plzeň – Brno 2:0 (2:0, Varadi, Sylvestre)

2006/07

Brno - Viktoria Plzeň 1:2 (1:0, Zelenka – Fillo, Psohlavec)

Viktoria Plzeň - Brno 1:1(1:0, Limberský - Zelenka)

2005/06

Viktoria Plzeň - Brno 2:1 (0:1, Barteska, T. Krbeček - Besta)

Brno - Viktoria Plzeň 3:1 (0:1, Zelenka 2, P. Siegl – M. Knakal)

2003/04

Viktoria Plzeň - Brno 1:1 (1:0, Barteska - Pacanda)

Brno - Viktoria Plzeň 4:0 (3:0, Pacanda 3, Kroupa)

2000/01

Brno - Viktoria Plzeň 1:0 (0:0, L. Došek)

Viktoria Plzeň - Brno 1:1 (1:1, Šedivec - Křap)

1998/99

Brno - Viktoria Plzeň 3:0 (1:0, Pacanda 2, Holomek)

Viktoria Plzeň - Brno 2:0 (2:0, T. Došek, Velkoborský)

1997/98

Viktoria Plzeň - Brno 3:2 (1:0, Velkoborský, Ježek, Skála - Holomek, Kolomazník)

Brno - Viktoria Plzeň 5:1 (2:0, Holomek 2, Kolomazník 2, Siegl - Mika)

1996/97

Viktoria Plzeň - Brno 1:0 (0:0, Heřman)

Brno - Viktoria Plzeň 2:0 (2:0, Dostálek, Holomek)

1995/96

Brno - Viktoria Plzeň 0:3 (0:0, Kulhánek, Janoušek 2)

Viktoria Plzeň - Brno 1:1 (1:1, Slabý - Dostálek)

1994/95

Brno – Viktoria Plzeň 2:0 (1:0, Holomek 2)

Viktoria Plzeň – Brno 0:1 (0:1, Kukleta)

1993/94

Viktoria Plzeň – Brno 1:2 (1:1, Heřman - Valnoha, Wágner)

Brno – Viktoria Plzeň 0:1 (0:1, Švejdík)

1991/92 - II. liga

Brno - Škoda Plzeň 2:0 (1:0, Soldán, Hekerle)

Škoda Plzeň - Brno 2:0 (1:0, Diepold, Vágner)

1987/88 - II. liga

Brno - Škoda Plzeň 1:2 (0:2, Čuhel - Homola 2)

Škoda Plzeň - Brno 1:0 (0:0, Sloup)

1985/86 - II. liga

Škoda Plzeň - Brno 2:1 (1:0, Sloup z PK, Kovačič - Gábor)

Brno - Škoda Plzeň 0:1 (0:0, Kubata)

1984/85 - II. liga

Brno - Škoda Plzeň 2:1 (1:0, Kafka, Došek - Homola)

Škoda Plzeň - Brno 2:2 (0:2, Homola 2 - Václavíček, Došek z PK)

1983/84 - II. liga

Škoda Plzeň - Brno 1:0 (1:0, Homola)

Brno - Škoda Plzeň 1:0 (0:0, Mazura)

1979/80

Brno - Škoda Plzeň 0:0

Škoda Plzeň - Brno 1:2 (0:2, P. Korejčík - Václavíček, Kopenec)

1978/79

Škoda Plzeň - Brno 1:3 (1:0, Palička - Janečka, Kotásek, Horný)

Brno - Škoda Plzeň 4:0 (3:0, Kroupa 3, Janečka)

1977/78

Brno - Škoda Plzeň 3:1 (1:0, Janečka, Kroupa z PK,  Kroupa - Jelínek)

Škoda Plzeň - Brno 0:3 (0:0, Janečka 2, Svoboda)

1976/77

Škoda Plzeň - Brno 1:1 (0:0, Karafiát - Jarůšek)

Brno - Škoda Plzeň 2:0 (1:0, Kroupa z PK, Pešice)

1975/76

Brno - Škoda Plzeň 2:0 (1:0, Mikloš, Hajský)

Škoda Plzeň - Brno 0:0

1974/75

Brno - Škoda Plzeň 2:1 (2:0, Mikloš 2 - Vojta)

Škoda Plzeň - Brno 2:0 (2:0, St. Štrunc, Vojáček)

1973/74

Škoda Plzeň - Brno 4:3 (0:1, Plass, Bican, Forman, Brusnický - vlastní Žalec, Mikloš 2)

Brno - Škoda Plzeň 3:1 (2:1, Kotásek, Václavíček, Hajský - Gomola)

1972/73

Škoda Plzeň - Brno 5:2 (3:1, St. Štrunc, Uličný, Gomola 2, Michálek z PK - Mikloš, Konečný)

Brno - Škoda Plzeň 5:0 (2:0, Cvetler, Kopenec 2, Klimeš, Mikloš)