Z pocitem křivdy a velkého zklamání odjížděla juniorka Viktorie Plzeň ze sobotního utkání v Praze, kde se v rámci třetího kola ČFL utkala s Loko Vltavínem. Viktoriáni bylo po většinu utkání fotbalovějším týmem, přesto jim nebylo přáno zvítězit a tak odjeli domů bez bodů.

Z pocitem křivdy a velkého zklamání odjížděla juniorka Viktorie Plzeň ze sobotního utkání v Praze, kde se v rámci třetího kola ČFL utkala s Loko Vltavínem. Viktoriáni bylo po většinu utkání fotbalovějším týmem, přesto jim nebylo přáno zvítězit a tak odjeli domů bez bodů.

S Hruškou, Houdkem, Vaněčkem, Sladkým a Daridou, tedy hráči širšího prvoligového kádru, nastoupila juniorka Viktorie ke svému třetímu letošnímu utkání. A právě nová akvizice Viktorie, Hruška otevřel v 16. minutě skore utkání, když zužitkoval kolmici od Dvořáka a brankáři Pokornému nedal šanci. Zbývající minuty první části pak přinesly hru především mezi velkými čtverci. Domácí zahrozili pouze ze standardních situcí, které zahrával TomᚠKuchař.

Úvod druhé části vyšel lépe hostujícímu týmu. Nejpve zahrozil aktivně hrající Vaněček, jehož střelu na poslední chvíli stačil vracející se zadák Vltavínu vytěsnit mimo tyče. V 58. minutě byl stejný hráč sražen v pokutovém území, ale p횝alka rozhodčího Průchy zůstala němá. O minutu později se střeleckým pokusem předvedl Darida, míč pouze orazítkoval břevno. Neuspěla ani další dělovka Vaněčka. V 64. minutě byl v pokutovém území evidentně faulován pronikající Hruška, avšak ani tento neúprosný zákrok neposoudil hlavní arbitr jako penaltový. V 68. minutě vznikla před domácí brankou nepřehledná situce, míč již mířil za záda překonaného gólmana, a tak zasáhla "boží ruka" jednoho z domácích hráčů, míč vyrazil mimo tyče. Ani tuto situaci rozhodčí neuznal jako nedovolenou..... Následně se domácí vymanili z tlaku a v 70. minutě Štumpfem vyrovnali na 1:1. O tři minuty později posoudil rozhodčí běžný souboj ve velkém čtverci Viktorie jako nedovolený a nařídil k překvapení všech pokutový kop. Ten proměnil ve druhou a nakonec i vítěznou branku, TomᚠKuchař. Vyrovnat mohla Viktoria v 90. minutě, kdy se Darida řítil sám na domácího gólmmana. V pokutovém území byl zezadu nekompromisně sražen, rozhodčí Průcha i tento zákrok nechal bez povšimnutí. Body tak nakonec zůstaly, tak jak bylo přáno, v Praze.

Trenér Jiří Skála po utkání jen těžko hledal slova. "Z mého pohledu jsme odehráli velice dobré utkání. Chtěl bych hráčům za jejich disciplinovaný výkon poděkovat. Bohužel řízení zápasu nebylo až tak objektivní a tak zápas dopadl jak dopadl. Kdybychom proměnili své příležitosti v úvodu druhé půle, mohlo vše dopadnout jinak." Během druhé půle předvedli domácí v šestnáctce několik zákroků, které měly být posouzeny jako nedovolené a měl následovat pokutový kop. "K výkonu rozhodčího se odmítám vyjadřovat." Nakonec tedy odjíždíte z Prahy bez bodu.... "Přesto si myslím, že nᚠvýkon měl opět stoupající tendenci. Jak jsem už řekl, z naší strany to určitě nebyl špatný fotbal. Věřím, že v přítím kole už uspějeme a zvítězíme," dodal trenér. Příští týden přivítá juniorka nováčka, tým Kunic, loňského vítěze divizní skupiny A.

Loko Vltavín - FC Viktoria Plzeň B 2:1