V pondělí 5. května přivítali junioři Viktorie Plzeň na vlastním hřišti celek Znojma. Zápas 36. kola Juniorské ligy se odehrál za téměř ideálního fotbalového počasí, které zřejmě napomohlo dobrému výkonu obou mužstev na hrací ploše.

V pondělí 5. května přivítali junioři Viktorie Plzeň na vlastním hřišti celek Znojma. Zápas 36. kola Juniorské ligy se odehrál za téměř ideálního fotbalového počasí, které zřejmě napomohlo dobrému výkonu obou mužstev na hrací ploše.

V deváté minutě o sobě dal důrazně vědět talentovaný Stáňa, který zúročil zkušenosti načerpané v prvním týmu Znojma a přesnou ranou otevřel skóre utkání. Obdržená branka viktoriány probudila a ti zahájili frontální ofenzivu. Západočeši si vypracovali několik slibných šancí, za dvěma největšími stál Mladen Veselinovič. Ve čtrnácté minutě vzal ve velkém vápně zakončení na sebe, ale branku netrefil. Nutno podotknout, že pokud by mladý Bosňan nenechal naplno promluvit svou horkou krev a přihrávkou pod sebe našel z druhé vlny nabíhající spoluhráče, mohlo být vyrovnáno. Ve druhé příležitosti zastavil aktivního Veselinoviče obránce hostí, kterému se zřejmě tak líbil červeno-modrý trikot, až jej z plzeňského záložníka chtěl vší silou stáhnout. Z následného volného přímého kopu z hranice pokutového území však Západočeši nic kloudného nevymysleli. V závěru poločasu se k bezprostřední blízkosti branky Znojma dostal opět Veselinovič, který se však poučil z předešlé situace a krásnou nahrávkou pod sebe vybídl ke skórování Hradeckého. Poločas tak skončil remízou 1:1.

Ve druhé polovině znovu inkasovali první viktoriáni, když si plzeňská obrana vybrala slabší chvilku a nedokázala zareagovat na unikajícího Stáňu. Toho sice napoprvé skvěle vychytal Adamovič, na dorážku už však byl on i jeho dobíhající spoluhráči krátký. Podobně jako v prvním dějství Plzeňany obdržená branka vybídla k větší aktivitě. Tu proměnili plzeňští mladíci v branky až v poslední desetiminutovce. V 81. minutě Michal Hrdlička uviděl rozběhnutého Hvězdu a poslal mu přesný centr. Střídající útočník si ve vápně míč zpracoval a poslal ho za záda bezmocného Dolečka. Neuběhly ani dvě minuty a viktoriáni dokonali obrat. Veselinovič přihrával a Hrdlička umístil míč přesně k tyči. 3:2 pro Viktorii. V úplném závěru si ještě mohli znojemští zajistit bod, to by ovšem ve vápně osamocený Gál-Andrezly nesměl trestuhodně přestřelit branku.

„Dnes jsme odehráli velice zajímavé utkání. Diváci, kteří se v Luční ulici sešli, se rozhodně nemohli nudit. První poločas byla hra spíše vyrovnaná, ale nepostrádala tempo ani příležitosti ke vstřelení branek. Ve druhém poločase se nám dařilo po rychlých protiútocích a v závěru jsme utkání otočili v nᚠprospěch. Na rozdíl od minulého zápasu s Příbramí jsme to byli my, kdo dával branky v posledních minutách. Domnívám se, že výsledek zápasu odráží úroveň obou týmů, byli jsme zkrátka o gól lepší,“ hodnotí zápas trenér Jiří Kohout.

FC Viktoria Plzeň – 1. SC Znojmo 3:2 (1:1)

Branky: 41. Hradecký, 81. Hvězda, 83. Hrdlička – 9. a 65. Stáňa. Rozhodčí: J. Váňa – Štěrba, Pastyřík. ŽK:Veselinovič, Hrubý.

FC Viktoria Plzeň: Adamovič – Hrubý, Piroch, Chocholoušek, Lešek (77. Hamerník) – Domabyl, Hradecký (67. Hvězda), Veselinovič – Glazer (74. Šíša), Hrdlička Lukeš

1.SC Znojmo: Doleček – Pokorný, Honz (61. Vala), Kirschner (81. Landšperský), Gál-Andrezly, Odehnal, Stáňa, Jarič (65. Slavík), Haurdič, Ugwu (84. Kolařík), Liener