V utkání 33. kola ČFL narazila juniorka Viktorie Plzeň na pražský Vyšehrad. Premiérový start hlavního trenéra Jiřího Skály, který na počátku tohoto týdne přebral žezlo po...

V utkání 33. kola ČFL narazila juniorka Viktorie Plzeň na pražský Vyšehrad. Premiérový start hlavního trenéra Jiřího Skály, který na počátku tohoto týdne přebral žezlo po odvolaném Františku Slukovi, se ale Viktoriánům nevydařil.

Viktoria  nastoupila doplněná o hráče prvoligového kádru (Ilizi, Knakal Šmejkal, Šiml, Rada a Vrzal). A i díky jim začala aktivněji.  Už v páté minutě měl blízko k úvodní brance po centru Ondřeje Šimla Antonín Presl. Jeho střelu stačil hostující obránce vykopnout z prázdné branky. Po čtvrthodině se hra přeci jen více vyrovnala, ale šancí mnoho k vidění nebylo. Až ve 32. minutě zahrozili hosté. Zajacovi však chyběla přesná muška, stejně tak minul v samém závěru první části i Matuszny.

Hosté vycítili, že domácí tým nehraje úplně v pohodě a v úvodu druhé části přidali na důrazu a aktivitě. Což jim přineslo ovoce v 57. minutě. Po rychlém brejku a přesném centru neuhlídala plzeňská obrana nabíhajícího Matuszného a ten v pádu hlavou poslal míč za Iliziho záda - 0:1. O osm minut později vytáhl plzeňský brankář z rukávu jeden ze svých bravurních zákroků a zmařil příležitost hlavičkujícího Bošanského. V 76. minutě měl vyrovnání na kopačkách Presl, jenže jeho lob přes brankáře Víška skončil těsně vedle branky Vyšehradu. A když se v 88. minutě neujala ani ostrá střela plzeňského obránce Bárty, hosté si překvapivě, ale zaslouženě odvezli tři body.

„Chtěli jsme hrát aktivně kombinačně, ale to se dařilo mnohem více Vyšehradu. Moc jsme chtěli utkání vyhrát, ale nedařilo se nám. Asi jsme byli příliš přemotivováni,“ uvedl po utkání trenér Viktorie Jiří Skála. „Musím uznat, že soupeř byl důraznější a šel  vítězství více naproti

Reportហz utkání, včetně rozhovorů budete moci shlédnout v průběhu čtvrtka na naší internetové televizi.

FC Viktoria Plzeň B – FK Slavoj Vyšehrad 0:1
Poločas: 0:0
Branka: 57. Matuszny
Rozhodčí: Němec – Kraskopf, Čmucha
ŽK: 0:2
Diváci: 150
Viktoria B: Ilizi – Šmejkal, Bauer, Knakal, Bárta – Trantina, Rada, Šiml, Dvořák (63. Štverák) – Presl, Vrzal. Trenér. Jiří Skála.

Ostatní výsledky:
Slavia B - Varnsdorf 1:1, Příbram B - Č. Budějovice B 1:1, Union Cheb - Liberec B 1:2, Sparta B - Jablonec B 1:0, Vlašim - Kolín 1:1, Sezimovo Ústí - Blšany  1:0, Letohrad - Karlovy Vary 1:1, Ml. Boleslav B - Náchod-Deštné 5:0