Fotbalisté juniorky Viktorie Plzeň prohráli na hřišti Mladé Boleslavi 2:3, když obě branky Viktorie vstřelil Antonín Presl. Viktoriáni sahali krátce před závěrem po bodu, ale brankář...

Fotbalisté juniorky Viktorie Plzeň prohráli na hřišti Mladé Boleslavi 2:3, když obě branky Viktorie vstřelil Antonín Presl. Viktoriáni sahali krátce před závěrem po bodu, ale brankář Miller zlikvidoval příležitost Bauera. Pro domácí fotbalisty to bylo teprve čtvrté podzimní vítězství.

Po opatrném úvodu se nejprve osmělili hosté. V 11. minutě zahrozili Preslem, jenže branku Boleslavi střežil zkušený Miller a ten šanci Viktorie zmařil. Na prázdno vyšel i střelecký pokus Vrzala. Na straně domácích zase chyběla přesnost při střele Kúdelovi. Ve 23. minutě šli domácí do vedení. Střela Sedláčka zaskočila plzeňského gólmana a domácí s emohli radovat z úvodní branky. Radost však dlouho netrvala. Ve 32. minutě Presl šikovně přistrčil centr Mandouse k levé tyči a domácí brankář na míč nedosáhl.

Úvod druhé části vyšel lepší mladoboleslavským. Z první útočné akce, opakovanou střelou překonal plzeňského brankáře Kúdela - 2:1. O tři minuty později už bylo ale vyrovnáno. Střelecky se podruhé v zápase prosadil Antonín Presl - 2:2. Poté si domácí vynutili mírnou územní převahu, ale k vážnější příležitosti se nedostali, kromě střely Kucely. V 62. minutě zahrávali domácí standardní situaci Sedláčkem, ten posadil míč na hlavu Táborského, který se nemýlil - 3:2. Deset minut před koncem měl vyrovnání na dosah Marek Bauer, ale jeho hlavičku brankář Miller bravurním zákrokem zlikvidoval.

martin_lepeskaroz.jpg„Domácí přestože nastoupili s pěticí hráčů kádru áčka nám byli vyrovnaným soupeřem. Kluky lze i přes porážku pochválit za velmi slušný výkon. Myslím si, že odvedli jeden z nejlepších výkonů podzimu, bohužel nám nebylo přáno vyhrát,“ konstatoval asistent trenéra Martin Lepeška. „Zápas si myslím, rozhodla kvalita brankařů, která byla na straně prvoligového Millera.“ V dresu Viktorie se krátce před koncem utkání objevil Dizdarevič. „Jedná se o devatenáctiletého bosenského útočníka, či ofenzivního záložníka, který je u nás na hostování,“ upřesnil Lepeška.

FK Mladá Boleslav B - FC Viktoria Plzeň B 3:2