Tři branky uštědřili fotbalisté juniorky Viktorie Plzeň vedoucímu celku ČFL - Slovanu Varnsdorf. V utkání 7. kola ČFL rozhodli svěřenci trenéra Matejky o své výhře především díky...

Tři branky uštědřili fotbalisté juniorky Viktorie Plzeň vedoucímu celku ČFL - Slovanu Varnsdorf. V utkání 7. kola ČFL rozhodli svěřenci trenéra Matejky o své výhře především díky zlepšené hře ve druhém poločasu.

První větší vzrušení přinesla 16. minuta, kdy rozhodčí Šafránek posoudil zákrok Tomáše Rady v pokutovém území jako nedovolený a hosté tak měli výhodu pokutového kopu. Jenže Ticháček vystihl úmysl Grubhoffera a příležitost hostí zmařil. Zbývající část prvního dějství se odvíjela především mezi velkými čtverci. Až v samém závěru zahrávali domácí rohový kop Vrzalem, odražený míč se dostal k osamocenému Navrátilovi a ten překonal Macháčka v brance Slovanu.

Poločasová přestávka prospěla více plzeňským mladíkům. Hned ve 48. minutě faulovala hostující obrana v pokutovém území a nařízenou penaltu proměnil ve druhou branku kapitán Süsser. Domácí povzbuzeni dvoubrankovým náskokem přidali na důrazu a tím se často dostávali do přečíslení. Postupně se v gólových šancích objevili Vrzal, Darida, Mlika. V 60. minutě se opět měnilo skóre. Nejprve pálil z hranice šestnáctky Darida, míč se od břevna vrátil nazpět do hry, dostal se k volnému Mlikovi a stanovil konečný výsledek na 3:0.

milan_matejka_roz.jpgDomácí trenér Milan Matejka i přes zisk tří bodů nebyl spokojen s předváděnou hrou svých svěřenců na počátku utkání. „Bylo to takové neslané, nemastné. Středoví hráči byli dlouho na míči, drželi jej na místo rychlé rozehrávky. Ztráceli jsme zbytečně moc balonů. Z toho nakonec vyplynula i penalta.“ Oproti předcházejícím zápasům dostali více prostoru kmenoví hráči juniorky. „V týdnu jsme se věnovali nácviku standardních situací. A právě jedna ze standardek, by vymyšlená na posledních chvíli, stála u vedoucího gólu.“ Výhra nad lídrem soutěže je podle kouče cenná. „Z výhry mám dvojnásobnou radost. Po dvanácti zápasech jsme totiž dokázali uhrát nulu. A to se proti takovému týmu, jakým Varnsdorf je, hned tak někomu nepodaří

Plzeňský kouč neopomenul ani pochválit hráče. „Mám radost z výkonu Marka Bauera, jehož výkon šel nahoru i díky zkušenému Navrátilovi, stejně tak výborné utkání odehrál Ondra Vrzal, kterého jsem v týdnu doporučil trenéru Vrbovi. Svými výkony a pracovitostí naznačuje, že má na více než třetí ligu.“ Za výhru slíbil trenér do kabiny odměnu. „Slíbil jsem klukům za každou vstřelenou branku pět kuřat, takže jich dostanou patnáct. Mohlo to ale dopadnout i tak, že jsem jich mohl kupovat třicet.“ Další utkání čeká plzeňské mladíky již tuto středu kdy od 16:30 hodin hostí v Luční ulici v utkání 17. kola Českou Lípu.

FC Viktoria Plzeň B - SK Slovan Varnsdorf 3:0