V přímém souboji o šestou příčku ČFL byli úspěšnější fotbalisté rezervního týmu Slavie Praha, kteří díky dvěma brankám v rozmezí dvou minut v závěru druhého...

V přímém souboji o šestou příčku ČFL byli úspěšnější fotbalisté rezervního týmu Slavie Praha, kteří díky dvěma brankám v rozmezí dvou minut v závěru druhého poločasu zvítězili nad juniorkou Viktorie Plzeň 3:1. Viktoria dohrávala zápas více jak dvacet minut bez vyloučeného Nového.

Zápas přitom svěřenci plzeňského kouče Matejky rozehráli dobře. Již v 15. minutě se po přihrávce Mliky dostal do ideální pozice Vrzal, ale jeho střelu domácí zadáci zblokovali. O šest minut později fauloval Bauer v pokutovém území a následnou penaltu proměnil v úvodní branku Mareš. „Hrálo se na umělce a bylo jasné, že díky specifickému hřišti budou rozhodovat standardní situace a osobní souboje. V těch jsme my, především v defenzivě, propadali,“ říká asistent trenéra Martin Lepeška. Přesto Viktoria netahala za kratší provaz a i nadále si vytvářela šance.

V úvodu druhé části to byl Mlika, jehož střelu domácí gólman s námahou stačil zlikvidovat. Stejně tak Mlika neuspěl v souboji s Hanusem o tři minuty později. Aktivita se Viktorii vyplatila ve 52. minutě, kdy Antonín Presl vyrovnal na 1:1. „Opticky ten zápas mohl vypadat tak, že máme více ze hry. Poměrně dobře jsme se dostávali do šancí, kterým ale chybělo zakončení.“ V 61. minutě se dostal odražený míč k volnému Vrzalovi, mířil však mimo tyče. O dvě minuty později potkal stejný osud i hlavičku Matase. V 69. minutě zatáhl za ruční brzdu na poslední chvíli Nový, jehož zákrok zezadu rozhodčí ocenil červenou kartou. „Do hry jsme pak na pravého beka poslali Chvojana

Domácím se podařilo v 77. minutě po zaváhání plzeňské obrany dostat do přečíslení a Vaňkem se ujali vedení. „Druhé brance předcházel sporný moment, kdy Vrzal očekával p횝alku rozhodčího, přestal hrát a domácí přečíslovaní zužitkovali ve druhý gól.“ Definitivní podobu výsledku dal v 79. minutě střídající Milutinovič. Korigovat stav mohl ještě v 84. minutě Mlika, kdy šel sám na bránu, ale minul. „Zápas jsme bohužel nezvládli v defenzivě. Tam jsme dělali fatální chyby, které soupeř dokázal využít,“ končí Lepeška.

SK Slavia Praha B - FC Viktoria Plzeň B 3:1