Porážku 0:3 si odvážejí fotbalisté juniorského týmu Viktorie Plzeň z hřiště Slovanu Varnsdorf, když dvě branky domácích zaznamenal exligový kanonýr Josef Obajdin, který v minulosti...

Porážku 0:3 si odvážejí fotbalisté juniorského týmu Viktorie Plzeň z hřiště Slovanu Varnsdorf, když dvě branky domácích zaznamenal exligový kanonýr Josef Obajdin, který v minulosti mimo jiné oblékal i dres Plzně.

Svěřenci trenéra Šípa, který rovněž působil v Plzni, začali aktivně, ale ani Viktoriáni nehráli vyloženého zanďoura. Převážná část hry se ale odvíjela především mezi oběma šestnáctkami. Jako první se osmělili domácí Máchou, ale jeho lob Krbečka v plzeňské brance neohrozil. V 17. minutě dopravil sice TomᚠBorek míč za záda Macháčka, ale rozhodčí Berka branku neuznal, nebo předtím zůstal na hrací ploše ležet jeden z domácích hráčů a ti se dožadovali přerušení hry. Arbitr tak konání plzeňských hráčů ocenil jako nesportovní a udělil jim žlutou kartu. Stav se tak měnil až ve 32. minutě, kdy se trefil Jakubovič, když dorážel střelu Jordáka, která se k němu odrazila od tyče - 1:0. Vyrovnání měl na kopačkách Ferenc Róth, jenže v souboji s brankářem Macháčkem neuspěl. Naopak to byli domácí, kdo z rychlého branku, zásluhou Obajdina, zvyšoval na 2:0.

I ve druhé části se hrál zajímavý fotbal, ale střelecky se opět prosazovali jenom domácí fotbalisté. Obdobná situace jako ve 39.minutě přinesla v 54.minutě Slovanu již tříbrankový náskok. Opět po rychlém útoku, se kterým si nedokázala plzeňská obrana poradit, zvyšoval znovu Obajdin - 3:0. Ve zbývajícím čase měla Viktoria místy až drtivou převahu, vytvářela si šance jako na běžícím pásu (Borek, Šiml, Róth), ale gólově se neprosadila. Asi největší příležitost měl v 70. minutě Vaculík, který byl úplně sám před Macháčkem, jenže domácí brankář jeho střelu stačil vytěsnit na roh. O tlaku Viktorie svědčí i to, že během druhé

části zahrávala jedenáct rohových kopů.

sluka_frantisek_small.jpg"Utkání by spíše slušel výsledek 3:8. Měli jsme místy drtivou herní převahu, dokázali jsme si vytvořit spousty šancí, jenže my prostě góla nedáme," konstatoval trenér František Sluka. "Herně to určitě nevypadalo špatně, soupeře jsme přehráli. On však na rozdíl od nás dokázal z minima vytěžit maximum. Nedá se nic dělat, musíme co nejrychleji na tento zápas zapomenout a připravit se na Spartu," dodává kouč.

SK Slovan Varnsdorf - FK Viktoria Plzeň B 3:0
Poločas: 2:0
Branky: 39. a 54. Obajdin, 33. Jakubovič,
ŽK: 1:2
Rozhodčí: Berka
Diváci: 320
Viktoria B: Krbeček - Mudra (59. Schuster), Knakal, Lecjaks, Bárta (77. Grambal) - Vaculík, Süsser, Šiml, Borek - Roth (66. Trantina), Leitl. Trenér F. Sluka

Ostatní výsledky:
Jablonec B - Blšany 4:0, Č. Budějovice B - Náchod-Deštné 1:1, Příbram B - Letohrad 1:2, Slavia B - Ml. Boleslav B 0:0, Liberec B - Karlovy Vary 2:1, Vyšehrad - Kolín 1:0., Sparta B - Vlašim 0:1, Union Cheb - Sezimovo Ústí 3:0