Ideální fotbalové počasí přivítalo aktéry utkání 23. kola ČFL na hřišti Xaverova, kde se střetli svěřenci trenéra Milana Matejky s rezervou žižkovské jmenovkyně. Výhru a tři...

Ideální fotbalové počasí přivítalo aktéry utkání 23. kola ČFL na hřišti Xaverova, kde se střetli svěřenci trenéra Milana Matejky s rezervou žižkovské jmenovkyně. Výhru a tři body za pátou vítězství na hřišti soupeře si připsali mladí fotbalisté plzeňské Viktorie a to především díky trefám Vrzala a Dvořáka.

Do utkání vstoupili lépe Plzeňané a již v desáté minutě se radovali z úvodní branky, kterou zaznamenal hlavou, po rohovém kopu Leitla, Ondřej Vrzal. O šest minut později musel trenér Matejka sáhnout ke střídání, kdy po jednom nepříjemném střetu se soupeřem předčasně opustil hřiště Luděk Leitl. "Díky tomu jsme museli přeskupit hru," vysvětluje trenér Milan Matejka. Následné minuty se hra spíše odvíjela mezi velkými čtverci. "Soupeř byl nebezpečný pouze po stranách, ale brankář Houdek nás svými zákroky podržel."

I ve druhé části se domácí snažili o vyrovnání, ale jejich dlouhé nakopávané míče se často stávaly kořistí plzeňských hráčů. "Svojí pracovitostí jsme dokázali získat velké množství odražených míčů. Z nich potom pramenilo přečíslení." Na 2:0 zvyšoval v 74. minutě po ideální přihrávce Presla Jakub Dvořák. "Mrzí jen, že jsme nedokázali nebezpečné situace a přečíslení gólově ještě více využít. Výsledek je tak pro soupeře možná milosrdný. Excelentní výkon dnes předvedl Jakub Dvořák, ale i Rodrigues s Preslem a také brankář Houdek odehráli velmi dobrý zápas." Již ve středu čeká Viktorii další mistrovské utkání, kdy do Luční ulice přijede rezerva Mladé Boleslavi. „Vůbec nevíme co můžeme čekat, nebo jejich áčko nehraje. Těžko říci z jakým týmem přijedou

FK Viktoria Žižkov B - FC Viktoria Plzeň B 0:2