Cenný bod přivážejí fotbalisté juniorského týmu Viktorie Plzeň z Prahy, kde se utkali s Vltavínem. Ten se sice ujal vedení už v osmé minutě, ale Viktoria dokázala ve druhé části odpovědět zásluhou Michaela Krmeníčka.

Cenný bod přivážejí fotbalisté juniorského týmu Viktorie Plzeň z Prahy, kde se utkali s Vltavínem. Ten se sice ujal vedení už v osmé minutě, ale Viktoria dokázala ve druhé části odpovědět zásluhou Michaela Krmeníčka.

Domácí na soupeře od samého počátku nastoupili důrazně a vytvořili si územní převahu. Tu korunovali již v osmé minutě brankou, když centrovaný míč prošel plzeňským vápnem, dostal se k volnému Zelenkovi a ten jej prodloužil za záda plzeňského gólmana. Následující minuty přinášely hru především mezi oběma velkými čtverci a bez vážnějších příležitostí. Hosté během první části zahrozili pouze dvakrát. V obou případech to bylo Krmeníčkem, ale ani jedna z příležitostí vyrovnávací branku nepřinesla. „Soupeř na nás od začátku vlétl. Hrál velice aktivně a důrazně. My jsme byli až moc zatažení, nechávali jsme mu zbytečně prostor, hráli jsme pasivně,“ popisoval první část asistent trenéra Martin Lepeška.

Do druhé části vstoupili hosté aktivněji a postupně si vytvářeli kromě převahy také gólové příležitosti. Vyrovnání mohl zařídit Hoffmann, ale mířil těsně vedle. V 60. minutě se po individuální akci ze středu hřiště, kdy prošel domácí obranou, prosadil Michael Krmenčík – 1:1. O chvilku později měl stejný hráč další šanci, ale v tomto případě již úspěšný  nebyl. Svrhnout zápas na stranu Viktorie a zajistit tak tři body mohl těsně v závěru střídající Mandula, jenže ve výhodné pozici minul hlavou míč. „Každému ze soupeřů patřil poločas. Ten první byl v režii domácích, druhý patřil jednoznačně nám. Měli jsme míč více pod kontrolou, tvořili si šance. S výsledkem můžeme být spokojeni, i když jsme ve druhém poločasu měli ke třem bodům blíže my. Bylo tam opět několik výborných individuálních výkonů, kdy bych chtěl vyzdvihnout především Kůžela,“ dodává kouč.

V dalším utkání čeká na mladé plzeňské fotbalisty příští neděli (4.9.) pikantní souboj s nováčkem – Jiskrou Domažlice, kde nastupuje řada fotbalistů, kteří prošli právě plzeňskou Viktorií. Chody navíc trénuje Zdeněk Michálek společně se Zdeňkem Bečkou.

Loko Vltavín - FC Viktoria Plzeň B 1:1