Další důležitý krok k záchraně ČFL udělali v sobotu dopoledne fotbalisté juniorského týmu Viktorie Plzeň. Svěřenci trenéra Jiřího Skály posílení o hráče áčka opět...

Další důležitý krok k záchraně ČFL udělali v sobotu dopoledne fotbalisté juniorského týmu Viktorie Plzeň. Svěřenci trenéra Jiřího Skály posílení o hráče áčka opět naplno bodovali a z Příbrami přivážejí výhru 3:0.

Borek, Psohlavec, Šiml, Ticháček, Knakal, Rada a Trapp, to byli „áčkaři“, kteří v sobotu juniorce vypomáhali s udržením soutěže. Viktoria měla od počátku převahu, ale pozorná domácí obrana dokázala odolávat téměř celou první část atakům Viktorie. Až v poslední minutě byl v pokutovém území sražen brankářem Leitl a nařízený pokutový kop proměnil v úvodní branku Martin  Psohlavec – 0:1. „Měli jsme tam i další příležitosti, ale jak Psohlavec, tak i následně Vrzal, jehož střela mířila do prázdné brány, brankou neskončily,“ vysvětluje trenér Jiří Skála a dodává. „Od prvních minut jsme ale měli zápas jasně pod kontrolou a bylo pouze otázkou času, kdy se to podaří střelecky potvrdit

V úvodu druhé části se vyplatil důraz ve velkém vápně  Luďku Leitlovi, který uklidil míč podruhé za záda Rondzika – 0:2. „Domácí se soustředili pouze na bránění a za celých devadesát minut neohrozili Ticháčka v brance.“ I ve druhém poločasu měla Viktoria převahu a tvořila si slibné příležitosti (Psohlavec, Trapp). V 79. minutě našel Leitl ve velkém vápně volného Trappa a ten přímo z voleje nedal Rondzikovi šanci – 0:3. V poslední minutě mohl přidat čtvrtou branku střídající Trantina, hlavou však nemířil přesně. „Stejně jako v Kolíně, i dnes musím pochválit hráče za přístup a bojovnost během celého utkání, které jsme mohli vyhrát ještě daleko výrazněji

Zápas sledoval i sportovní manažer Viktorie Plzeň Adolf Šádek, předseda OS Viktorie Plzeň Petr Žitek a šéftrenér mládeže Karel Krejčí. „Jednoznačná a zasloužená výhra našich hráčů,“ říká Krejčí a pokračuje. „Domácí jsme prakticky do ničeho nepustili. Nakonec i jejich sestava již sama o sobě napovídala, že jsou se sestupem prakticky smířeni. Od začátku jsme měli zápas ve svých rukou a po celé utkání vlastně hráli do plných. Padnout první branka dříve, mohl být výsledek ještě daleko výraznější.“ Krejčí vyzdvihl i výkon hráčů z áčka. „Velmi dobře přistoupili k utkání a podali velice slušný výkon

Do konce soutěže ještě zbývají odehrát čtyři zápasy. V příštím kole hostí Viktoria v sobotu v Luční ulici rezervu Slavie Praha.

FK Marila Příbram B - FC Viktoria Plzeň B 0:3

Poločas: 0:1

Branky: 45. Psohlavec (PK), 51. Leitl, 79. Trapp

ŽK: 3:1

Diváci: 150

Rozhodčí: Jedlička - Wencl, Polák.

Viktoria:  Ticháček – Chvojan, Knakal, Rada, Bárta – Borek, Šiml, Trapp, Vrzal (81. Beštq) – Psohlavec (81. Trantina), Leitl. Trenér J. Skála.

Ostatní výsledky:

České Budějovice B - Sezimovo Ústí 6:2, Kolín - Karlovy Vary 1:1, Slavia B - Vlašim 3:0, Vyšehrad - Náchod-Deštné 0:0, Liberec B - Letohrad 4:2, Union Cheb - Sparta B 1:0, Varnsdorf - Blšany 2:0, Jablonec B - Ml. Boleslav B  - 27.5.