Birmingham City, soupeř zvučného jména, byl ve čtvrtek posledním soupeřem Viktorie Plzeň v rámci herního kempu v rakouském Leogangu. Zápas, který se hrál ve St. Johann, přinesl...

Birmingham City, soupeř zvučného jména, byl ve čtvrtek posledním soupeřem Viktorie Plzeň v rámci herního kempu v rakouském Leogangu. Zápas, který se hrál ve St. Johann, přinesl zajímavou konfrontaci s ostrovním fotbalem.

Soupeř dokázal hned v úvodu plzeňské fotbalisty zaskočit ostrým nástupem. Od prvních minut bylo vidět maximální nasazení, důraz a rychlost.  Již ve 13. minutě se po rychlé akci prosadil O´Connor, akci předcházel neodpískaný faul na brankáře Poštulku.  V 15. minutě to bylo již 2:0, když Petržela fauloval ve velkém vápně. MsSheffrey se nemýlil a Angličané vedli o dvě branky. Paradoxně po druhé brance se hra vyrovnávala. Viktoria hrála aktivněji a vynutila si několik standardních situací. Branku soupeře však vážněji neohrozila.

Stejně tak druhý poločas přinesl vyrovnanou hru v rychlém tempu. Spoluhráče dvakrát podržel TomᚠPoštulka, kdy zlikvidoval šance Jeromeho. V 72. minutě byl blízko brance Petr Trapp, zblízka však přestřelil. V 78. minutě se skore opět měnilo a to, když se na druhé straně prosadil Nafti. O dvě minuty později byl ve velkém čtverci faulován Limberský a Rezek proměnil nařízený pokutový kop v čestný úspěch Viktorie.

Rozhovory a fotografie přineseme v průběhu večera.

Zítra po dopoledním tréninku nabere výprava s plzeňskými fotbalisty směr Plzeň. V sobotu a neděli čekají Viktoriány dva dny zaslouženého odpočinku a od pondělí najíždí na klasický tréninkový cyklus. V úterý před dopoledním tréninkem je naplánováno společné focení. Ve středu dopoledne zajíždí Viktoria do Příbrami, kde od 11 hodin utká s prvoligovým nováčkem, v jehož dresu bude možné spatřit i Lukáše Krbečka, Tomáše Borka a Martina Müllera, které Viktoria uvolnila do Marily na hostování.

FC Birmingham City – FC Viktoria Plzeň 3:1