Ani v osmém utkání v řadě za sebou nenašli fotbalisté juniorského týmu Viktorie Plzeň přemožitele. Doma v Luční ulici přehráli brankou střídajícího Vitouše...

Ani v osmém utkání v řadě za sebou nenašli fotbalisté juniorského týmu Viktorie Plzeň přemožitele. Doma v Luční ulici přehráli brankou střídajícího Vitouše Slavoj Vyšehrad 1:0.

Viktoriáni nastoupili do utkání sebevědomě a již v první minutě se ve výhodné pozici po centru Daridy ocitl Jiří Mlika, pálil vedle. O dvě minuty později mohl Mudra poslat svůj tým do vedení, orazítkoval však pouze tyč Víškovi branky. V 8. minutě zahrávala Viktoria roh, k míči se dostal Mandous, jeho centr mířil na zadní tyč kde byl volný Mlika, avšak ani tento jeho pokus nevedl ke gólovému vyjádření. Sedm minut před koncem první části zahrozila Viktoria opět po rohu, Májovského hlavičce však chybělo více přesnosti a míč zamířil nad branku.

I druhý poločas nabídl převahu domácích hráčů, která si však dlouho nedokázala poradit s defenzivou soupeře. Ve dvou slibných příležitostech se ocitl s chutí hrající Vrzal, ale nebylo mu přáno zapsat se do listiny střelců. Deset minut před koncem našel ideální přihrávkou mezi stopera a beka Süsser volného Vitouše a ten nezaváhal a propálil vše co mu stálo v cestě – 1:0. Body tak po zásluze zůstaly v Plzni. Viktoriáni tím prodloužili svoji sérii bez porážky na osm zápasů.

„Myslím si, že kdybychom v patnácté minutě vedli dva, tři nula, asi by se nikdo nedivil. Měli jsme tam opravdu vynikající příležitosti ke skórování, trefili jsme tyčku,“ mínil bezprostředně po utkání trenér Milan Matejka. „Šance jsme nevyužili a soupeře jsme tím dostali tam, kam jsme nechtěli, a to je do bojovnosti. Makal, dřel a přestože bylo vidět, že nemá takovou herní kvalitu, dokázal to dohnat bojovností.“ V posledních zápasech dostávají více prostoru kmenoví hráči juniorky. „V tom vidím velké plus. A pokud to půjde tímto směrem, tak si myslím, že se fanoušci skutečně dočkají nějakých těch Mudrů, Vitoušů, či Daridů i v áčku

FC Viktoria Plzeň B – FK Slavoj Vyšehrad 1:0