Ke svému druhému utkání Tipsport zimní ligy nastoupili v sobotu fotbalisté Viktorie Plzeň v Berouně, kde je čekal dvanáctý tým druhé ligy – Graffin Vlašim. V dresu Viktorie se poprvé představil Václav Procházka, který se k mistrovskému týmu připojil v pátek.

Ke svému druhému utkání Tipsport zimní ligy nastoupili v sobotu fotbalisté Viktorie Plzeň v Berouně, kde je čekal dvanáctý tým druhé ligy – Graffin Vlašim. V dresu Viktorie se poprvé představil Václav Procházka, který se k mistrovskému týmu připojil v pátek.

Utkání přinášelo od prvních minut oboustranně zajímavou podívanou, kdy oba soupeři se snažili o ofenzivní hru. Většina akcí však končila před velkým čtvercem. První vážnější střelecký pokus přinesla 15. minuta, kdy plzeňský Kolář pálil vedle. O tři minuty později pak přišla střela i na druhé straně, avšak i té chyběla přesnost. Ve 27. minutě vystihl Bakoš rozehrávku soupeře, míč naservíroval Milanu Petrželovi, ten obešel vše co mu stálo v cestě, kličkou přešel i přes gólmana a pohodlně skoroval – 1:0. Následující minuty přinesly krom důrazné hry také žluté karty. Nejprve se žlutilo na straně Vlašimi, poté vyfasoval napomenutí plzeňský Limberský. Devět minut před koncem první části, po dlouhém nákopu Vlašimi a rychlém brejku, přišlo vyrovnání – 1:1.

Po třech minutách hry druhé části mohl dostat Viktorku do vedení TomᚠWágner, ale z nařízeného pokutového kopu, po zahrání rukou jednoho z obránců Vlašimi, poslal míč do náručí gólmana. Stejný hráč měl i další příležitost. V 63. minutě se řítil sám na brankáře, ale vracející se zadák soupeře stačil míč mířící za brankovou čáru, vytěsnit na roh. Po jeho zahrání vznikl před brankou závar, k odraženému míči se dostal Hora, ale mířil nad. O tři minuty později vybídl Štípek míčem za obranu Tomáše Bergera, jeho projektil zamířil mimo tyče. V 67. minutě rozehrál Vladimír Darida míč na volného Štípka, který se uvolnil a přesně zacílil – 2:1. V následných minutách se hra přelévala z jedné strany na druhou, ale ani jedno z mužstev si již vážnější příležitost nevytvořilo. Viktoria si tak v zimní lize připsala druhou výhru a i nadále vede se šesti body skupinu B.

V neděli mají plzeňští fotbalisté volno a přípravu zahájí opět v pondělí. Ve středu je čeká další utkání Tipsport ligy, kdy se od 15.30 hodin utkají s Baníkem Sokolov. Tedy týmem, který na podzim vyřadili v Ondrášovka cupu a který v zimní lize sice podlehl Sezimovu Ústí 0:1, ale vyhrál nad Duklou Praha 2:1.

„Dnešním zápasem jsme uzavřeli první čtrnáctidenní blok, ve kterém jsme dvakrát denně trénovali a odehráli i dva kvalitní zápasy. I dnes dostali hráči stejnou minutovou zátěž. V prvním poločasu jsme měli větší převahu, ale nedokázali jsme aktivitu proměnit ve výraznější náskok, kdy jsme nevyužili další příležitosti. Druhý poločas byl již vyrovnanější, i když v jeho úvodu jsme mohli vstřelit branku. To se nakonec podařilo, díky důrazu Davida Štípka. Jsme rádi, že se nám podařilo udržet na turnaji neporazitelnost,“ komentoval zápas trenér Pavel Vrba.

FC Viktoria Plzeň - FC Graffin Vlašim 2:1
Poločas: 1:1
Branky: 27. Petržela, 67. Štípek - 36. Strnad
Viktoria  I. poločas: Čech - Rajtoral, čišovský, Procházka, Limberský - Ďuriš, Horváth, Petržela, Kolář - Pilař, Bakoš.
Viktoria II. poločas: Daněk - Sladký, Trapp, Božič, Beránek - Darida, Berger, Štípek, Hora - Zafčák, Wágner. Trenér Pavel Vrba