Nerovnoměrně rozdělené zápasy mezi podzimní a jarní částí soutěže zaručovaly Viktorii ve druhé polovině Gambrinus ligy pouze čtrnáct utkání. S novým trenérem Dušanem Uhrinem se viktoriáni statečně byli o čelo tabulky. Pojďme se podívat, jak se plzeňské Viktorii na jaře dařilo.

Nerovnoměrně rozdělené zápasy mezi podzimní a jarní částí soutěže zaručovaly Viktorii ve druhé polovině Gambrinus ligy pouze čtrnáct utkání. S novým trenérem Dušanem Uhrinem se viktoriáni statečně byli o čelo tabulky. Pojďme se podívat, jak se plzeňské Viktorii na jaře dařilo.

17. kolo: FC Baník Ostrava - FC Viktoria Plzeň 1:2 (1:0)

Prvoligová premiéra Dušana Uhrina na lavičce Viktorky byla tříbodová. Plzeňané si přivezli po dvou brankách Stanislava Tecla tři body z Ostravy. Bohužel v utkání přišli na několik zápasů o zraněného Matúše Kozáčika.

18. kolo: FC Viktoria Plzeň - 1. SC Znojmo 3:2 (1:0)

Na vítězné vlně se Viktorka vezla i doma se Znojmem. V bráně jí chyběla zraněná jednička, a tak se mezi tři tyče postavil poprvé v ligovém ročníku Petr Bolek. Výhru Viktorie vystřelil ve druhé polovině dvěma góly TomᚠWágner.

19. kolo: AC Sparta Praha - FC Viktoria Plzeň 1:0

Ve šlágru kola Viktorka inkasovala v osmé minutě a na vedoucí branku Sparty se jí nepodařilo odpovědět. Plzeňané nakonec toto klání dohráli oslabeni o dva hráče v poli, ve druhé polovině totiž přišli o vyloučené Tomáše Hořavu a Michala Ďuriše. Poprvé se pak na Letné objevil znovu v dresu Viktorie Jan Rezek, navrátilec z Číny.

20. kolo: FC Viktoria Plzeň - 1. FC Slovácko 0:0

Ač bylo ve dvacátém kole v Plzni k vidění mnoho brankových příležitostí, žádný gól nepadl. Se Slováckem se body dělily.

21. kolo: SK Sigma Olomouc - FC Viktoria Plzeň 1:2 (1:0)

Na Hané svítil na ukazateli skóre v polovině duelu pro Viktorku nepříznivý výsledek, svěřenci ušana Uhrina však klání, ve kterém se mezi tři tyče vrátil Matúš Kozáčik, dokázali otočit. Trefili se Daniel Kolář a TomᚠWágner a Plzeň si vezla domů cennou výhru.

22. kolo: FC Viktoria Plzeň - FC Slovan Liberec 6:0 (4:0)

Na podzim obdržel Jablonec ve Štruncových sadech „šestku“. Liberec, jeho rival ze severu Čech, dopadl na jaře úplně stejně. Vynikající Plzeň ukázala demontហSlovanu se vším všudy. Dva zásahy si připsal Milan Petržela a svůj premiérový gól za Viktorku zaznamenal Patrik Hrošovský, jenž na podzim nastupoval za Znojmo. Zbývající branky si mezi sebou rozdělili Jan Kovařík, Václav Procházka a Michal Ďuriš.

23. kolo: FK Dukla Praha - FC Viktoria Plzeň 0:3 (0:1)

Plný počet bodů viktoriáni vybojovali i na pražské Julisce. Viktorka bez větších obtíží zvítězila 3:0, do tabulky střelců se zapsali Stanislav Tecl, Daniel Kolář a Milan Petržela.

24. kolo: FC Viktoria Plzeň - FC Vysočina Jihlava 1:1 (0:0)

V první polovině duelu branka nepadla, ale po šestnácti vteřinách druhého poločasu už Doosan Aréna slavila. Trefil se Michal Ďuriš. Jihlava však dokázala vyrovnat, a tak skončil souboj celků, kteří mezi sebou bojovali i ve čtvrtfinále Poháru České pošty, remízovým výsledkem.

25. kolo: SK Slavia Praha - FC Viktoria Plzeň 0:2 (0:1)

Na Slavii poslal Viktorii do vedení v poslední minutě první půle bývalý slávistický fotbalista Jan Kovařík. Když pak na konci zápasu přidal druhý gól Západočechů TomᚠWágner, bylo o vítězi rozhodnuto.

26. kolo: FC Viktoria Plzeň - FK Teplice 3:0 (1:0)

Výhru v Edenu Plzeň potvrdila i doma s Teplicemi, které zneškodnila 3:0. Na tento zápas určitě nikdy nezapomene Matěj Končal. Talentovaný viktorián totiž v poslední minutě zaznamenal svůj premiérový zásah v nejvyšší české soutěži.

27. kolo: FK Baumit Jablonec - FC Viktoria Plzeň 2:2 (1:1)

Oba týmy vstřelily dvě branky v první polovině a už to vypadlo, že utkání skončí 1:1. Jenomže tři minuty před koncem Jablonec přidal svůj druhý gól. Ani Viktorka však neřekla poslední slovo a Patrik Hrošovský vzápětí vyrovnal. 2:2 po finálním hvizdu.

28. kolo: FC Viktoria Plzeň - FK Mladá Boleslav 2:0 (0:0)

První polovina ve znamení oukávání, druhá byla rovna plzeňské dominanci. Viktoria v předposledním domácím vystoupení v Gambrinus lize zvítězila 2:0. Branky si mezi sebou rozdělili Matěj Končal a Stanislav Tecl.

29. kolo: FC Viktoria Plzeň - FC Zbrojovka Brno 1:1 (1:1)

Ačkoli zaplněná Doosan Arena očekávala gólové hody, v zápase byly k vidění pouze dvě branky. O tu plzeňskou se postaral Stanislav Tecl, na kterého dokázal ještě před koncem první půle navázat brněnský Schuster. Viktoriáni se tak se svými diváky rozloučili remízou 1:1.

30. kolo: Bohemians Praha 1905 – FC Viktoria Plzeň 0:0

Poslední ligové kolo zavedlo viktoriány na půdu sestupem ohrožených Bohemians 1905. V pražském Ďolíčku byla územní převaha Viktorie více než patrná, ani jeden z celků ovšem nedokázal vstřelit gól. Z bezbrankové remízy se více radovali domácí, nebo získaný bod jim zaručoval jistotu nejvyšší soutěže i pro příští sezónu.