Ve svém třetím utkání v Rakousku, které se hrálo v Halleinu, zvítězila Viktoria Plzeň po dramatickém průběhu na Gornikem Zábřeh 3:2. V průběhu večera...

Ve svém třetím utkání v Rakousku, které se hrálo v Halleinu, zvítězila Viktoria Plzeň po dramatickém průběhu na Gornikem Zábřeh 3:2. V průběhu večera naleznete fotoreportហz utkání. Zítra dopoledne pak budete moci shlédnout branky na videu.

Už v patnácté minutě to před brankou Gorniku vřelo, když ve skrumáždi těl se nejlépe orientoval Petr Knakal, ale jeho přízemní střelu na brankové čáře vyrážel gólman Gorniku. V 31. minutě zahrával Ondřej Vrzal trestný kop, míč zatočil natolik, že jej zastavila až sí branky Zábřehu. V závěru poločasu stálo při Viktorii štěstí, když nebezpečnou střelu zastavila tyč Ticháčkovi branky.

Do druhé části soupeř vystřídal a v jejím úvodu získal mírnou územní převahu. Tu dokázal korunovat během jedné minuty ve vyrovnávací a následně i vedoucí branku. Viktoria však nesložila zbraně a po zahrané ruce obránců Gorniku proměnil Pavel Horváth pokutový kop ve vyrovnávací branku. V následných minutách se oba soupeři snažili strhnout zápas na svoji stranu. Podařilo se to Viktorii, když útočnou akci zakončoval Tatanašvili.

"Začátek utkání jsme hráli organizovaně. Dostali jsme se do šancí a jednu proměnili ve vedoucí branku," komentuje průběh zápasu trenér Jaroslav Šilhavý. "Jsme rádi, že po prohře a remíze jsme zde konečně vyhráli. Bylo to utkání, které se hrálo nahoru dolů, kdy nejprve jsme vedli my, poté jsme prospali úvod druhé části. Trvalo nám trvalo chvilku než jsme si s tím poradili. I my jsme prostřídali a dokázali jsme zápas otočit, což je hrozně důležité."

FC Viktoria Plzeň - Gornik Zabrze 3:2

Branky: 31. Vrzal, 72. Horváth (PK), 75. Tatanašvili - 59. Wodecki, 60. Bajič

Viktorie: Ticháček - Malcharek, Knakal, Navrátil, Vrzal - Vaculík (80. Limberský), Rada (70. Horváth), Rodrigues (63. Petržela), Trapp (63. Hochmeister), Varadi (70. Rezek) - Mlika (70. Tatanšvili). Trenér J. Šilhavý
Gornik: Nowak - Pavlenda (46′ Rivas), Smirnovs, Danch (46′ Kołodziej), Magiera (46′ Papeckys) - Zahorski (70′ Leo Markowski), Pazdan (70′ Danch), Brzęczek (46′ Bajić), Madejski (46′ Malinowski) - Pitry (46′ Wodecki), Leo Markowski (46′ Jarka)