Puma banner vlevoNabídni své místo
Nová appka FCVP
Přípravkové kategorie mají za sebou první třetinu sezony
05.11.2018
FCVP
Mládež obecně

Přípravkové kategorie mají za sebou první třetinu sezony

Přípravkové kategorie mají za sebou první třetinu sezony 2018/19. Ohlédnutí za dosavadním vývojem ročníku a plány do blízké budoucnosti přináší šéftrenér přípravek Filip Linhart.

Jednotlivé týmy se dostávaly do tempa postupně během letních dvouměsíčních prázdnin a momentálně končí trénováním venku na přírodní trávě a začíná "studenější" část sezóny – halová.

Již standardním a s oblibou využívaným doplňkem letní přípravy jsou soustředění. Krom dvou nejmladších kategorií, které své tréninky rozjely až se začátkem školního roku, absolvovaly týmy mladších a starších přípravek vícedenní soustředěné trénování nejen fotbalových, ale i nefotbalových dovedností. Na Přimdu i do areálu Chvojkovského mlýna se jistě napřesrok opět vrátí.

Holčičky i kluci kategorie U6/ročník 2013 trénují dvakrát týdně nedaleko hlavního stadionu. Během tréninku se u této kategorie trenéři snaží o všeobecný rozvoj dětí, takže hrají různé pohybové a průpravné hry, soutěží ve štafetových závodech a samozřejmě se často a rádi mazlí s míčem.

Druhá nejmladší kategorie U7/ročník 2012 trénuje také dvakrát v týdnu v Tréninkovém centru mládeže (TCM) v Luční ulici. Ovšem navíc se během měsíce jednou až dvakrát účastní víkendového turnaje, kde si kluci můžou dovednosti z tréninku vyzkoušet proti stejně starým soupeřům z regionu. Jednorázové turnaje doplnil Městský přebor předpřípravek, dlouhodobá soutěž hraná turnajovým způsobem. V tréninku zdokonalují své fotbalové dovednosti a učí se na hřišti spolupracovat ve dvojicích i ve trojicích.

Na kategorie předpřípravek navazují přípravky mladší, které také trénují v TCM. První je kategorie U8/ročník 2011, která již trénuje 3x v týdnu a tréninkový proces si doplňuje o zápasy či turnaje. Tým hraje dvě dlouhodobé soutěže:
• Městský přebor mladších přípravek = jednotlivá utkání hraná během týdne proti až o rok starším hráčům z Plzně a blízkého okolí
• Krajský přebor mladších přípravek = turnajově hraná utkání během víkendu (jednou za 14 dní), vždy ve skupině 4 týmy z celého Plzeňského regionu a opět až o rok starší soupeři

Do mladší přípravky patří též kategorie U9/ročník 2010. Ta, stejně jako o rok mladší spoluhráči z klubu, trénuje 3x za týden a taktéž hraje dvě dlouhodobé soutěže – obdobu soutěží kategorie U8, ale s týmy přípravek starších:
• Městský přebor starších přípravek = jednotlivá utkání hraná během týdne proti až o 2 roky starším hráčům z Plzně a blízkého okolí
• Krajský přebor starších přípravek = turnajově hraná utkání během víkendu (jednou za 14 dní), vždy ve skupině 5 týmů z celého Plzeňského regionu a opět až o 2 roky starší soupeři

Starší přípravky také představují dva ročníky narození současně. Obě kategorie již trénují 4x za týden. Tréninky jsou rozděleny na tři fotbalové a jeden trénink gymnastiky, resp. atletiky (ty se každých 14 dní střídají a jsou pod vedením externích spolupracovníků, profesionálů v daném odvětví). Fotbalové tréninky jsou realizovány střídavě v TCM a v areálu 33. ZŠ ve Skvrňanech. Tam se také odehrávají i gymnastiko-atletické tréninkové jednotky.

Kategorie U10/ročník 2009 si tréninkový proces doplňuje dlouhodobou soutěží (stejná, kterou hraje i U9) a přípravnými utkáními či turnaji:
• Krajský přebor starších přípravek = turnajově hraná utkání během víkendu (jednou za 14 dní), vždy ve skupině 5 týmů z celého Plzeňského regionu (až o rok starší soupeři)
• domluvená přátelská/přípravná utkání či turnaje

Kategorie U11/ročník 2008 také hraje pouze jednu dlouhodobou soutěž, a pak si trenéři domlouvají turnaje a utkání dle volných termínů:
• O pohár hejtmana Plzeňského kraje = turnajově hraná utkání, ve skupině vždy 4 týmy z celého Plzeňského regionu (soutěž mladších žáků – tedy až o 2 roky starší hráči)
• domluvená přátelská/přípravná utkání či turnaje

V následujícím týdnu se týmy na většinu tréninků již přestěhují do hal a tělocvičen, kde se budou věnovat nejen rozvoji fotbalových dovedností, ale také gymnastice, koordinaci, všeobecné obratnosti a silovým hrám. Je to na pár měsíců a kluci i trenéři se již moc těší. Tréninky si zpestří nejen halovými turnaji, ale i přáteláky na umělce. A to jak v halách, tak i venku.

Některé týmy si zimu doplní např. o lední hokej, lezeckou stěnu, bazén, florbal či jiné nefotbalové sportovní aktivity. A do toho budou poctivě držet palce áčku nejen v domácí ligové soutěži, ale také na evropské scéně, kde spolu s nejstaršími mládežníky z U19 bojují o body v Lize mistrů.

Ukázka z turnaje přípravek

Fotogalerie

       
 
 
© FC VIKTORIA Plzeň & eSports.cz, s.r.o. & Beneš & Michl
facebook |  twitter |  Google+ |  YouTube |  RSS kanál