Ve vloženém 33. kole ČFL nedokázali mladí fotbalisté Viktorie Plzeň využít výhody domácího prostředí k zisku tří bodů a prohráli s rezervou Mladé...

Ve vloženém 33. kole ČFL nedokázali mladí fotbalisté Viktorie Plzeň využít výhody domácího prostředí k zisku tří bodů a prohráli s rezervou Mladé Boleslavi 0:3.

Středočeši nastoupili posilněni hned pětici ligových hráčů, a právě jejich zkušenost byla od prvních minut na hřišti znát. Už ve třetí minutě vyzkoušel pozornost Houdka v plzeňské brance Svoboda. O dvě minuty později zahrávali hosté první rohový kop, se kterým si ale plzeňská obrana snadno poradila. O další dvě minuty později musel trenér Matejka sáhnout k vynucenému střídání a za zraněného Diviše poslal na hřiště dorostence Koce. I další příležitost měli na kopačkách hosté, jmenovitě Kysela, ale Houdek jeho střelu stačil vytěsnit na rok. Ve 33. minutě zahrozil po průniku Vrzal, ale mířil nad. Ve 43. minutě využil nepřesné rozehrávky viktoriánů Řezníček a na druhý pokus poslal míč za záda plzeňského gólmana.

Druhý poločas začali viktoriáni aktivněji. Hned v jeho úvodu se ocitl ve výhodné pozici, po přihrávce Dvořáka, Ondřej Vrzal, ale nastřelil pouze bránícího hráče. V 59. minutě odvrátil Mandous nebezpečnou situaci, když odkopl míč z nohy Řezníčka. Stejná situace byla o pět minut později před brankou Kubáska, Vrzalovi sebral z nohy míč Mrvík. V69. zatáhl míč do vápna Blažek a vybojoval roh, jenže zkušení zadáci hostí si dokázali i s touto situací poradit. Gólově nezapršelo ani po rohu Blažka a nepřesné hlavičce Rodrigueze v 74. minutě. V 79. zvýšili hosté zásluhou Pecky na 2:0.  V 84. minutě našel Kysela střídajícího Kadlece a ten uzavřel účet utkání na 0:3. Čestný úspěch pro Viktorii nepřinesla ani střela kapitána Dvořáka v nastaveném čase.

milan_matejka_roz.jpgTrenér Milan Matejka po utkání sportovně uznal, že soupeř byl lepším týmem. „Určitě rozhodla větší zkušenost. Soupeř přijel značně posílen a o jeho kvalitě nelze diskutovat. Řekl bych, že v první poločase, kdy jsme byli ještě v tom silnější složení, jsme dokázali hrát vyrovnanou partii. Podávali jsme sympatický výkon.“ Zásah do sestavy museli provést trenéři již v sedmé minutě kdy odstoupil Diviš. „Nastoupil dorostenec Koc, pro nějž to byl křest. Nutno říci, že  odehrál zápas velice slušně.“ První branka přišla až v samém závěru první části. „Před zápasem jsem varoval hráče, že nesmí hrát do stran, ale rychle přenést míč na útočníky. Bohužel ne všichni asi pochopili a po hrubce jsme zbytečně inkasovali. “

FC Viktoria Plzeň B – FK Mladá Boleslav B 0:3