AKTUALIZOVÁNO - Steaua Bukureš, druhý tým rumunské ligy a pravidelný účastník pohárové Evropy, byl v rakouském Bischofshofenu dalším soupeřem fotbalistů Viktorie Plzeň,...

AKTUALIZOVÁNO - Steaua Bukureš, druhý tým rumunské ligy a pravidelný účastník pohárové Evropy, byl v rakouském Bischofshofenu dalším soupeřem fotbalistů Viktorie Plzeň, kteří jsou v Rakousku na herním kempu.

Mediálně atraktivní soupeř přivedl do Bischshofenu hned tři rumunské televizní štáby. Z diváckých ochozů sledovala zápas i skupinka plzeňských fans. Zápas nabídl i přes vytrvalý d隝 od samého počátku aktivní hru obou týmů. V šesté minutě prověřil Poštulku Golanski, o minutu později „provětrali“ Viktoriáni rumunského gólmana Zapatu. Vedení se ujala Viktoria zásluhou Petra Trappa v 32. minutě. Rezek poslal centrovaný míč do vápna, kde jej sklepl Tatanašvili a Petr Trapp střelou k tyči nedal Zapatovi šanci – 0:1. O osm minut později bylo vyrovnáno. Viktoriáni neuhlídali centr do vápna a Badea hlavou překonal Poštulku.

Ve druhém poločasu udělal vytrvalý d隝 s hrací plochou své. Těžký a podmáčený terén znemožňoval oběma týmům kombinaci. I tak mohl po centru Pavla Horvátha skorovat ve 72. TomᚠRada, ale brankáře Zapatu nepřekonal. Ten stačil míč pouze reflexivně vyrazit před sebe, ale na dorážku si už z Viktoriánů nikdo nedoběhl.

„Z hlediska kvality soupeře se dá z naší strany hovořit o jakési spokojenosti s výsledkem, to ano. I když jsme mohli vyhrát, když v závěru měl velkou příležitost TomᚠRada. Zlepšení bylo patrné především v organizaci obrany, kde už se nám něco rýsuje,“ naznačuje trenér Jaroslav Šilhavý. „Práce nás čeká na přechodové fázi směrem dopředu. Kde máme ještě co dohánět.“

V pátečním utkání se zranil Zdeněk Šmejkal, jak vypadá jeho zdravotní stav? „Zítra odcestuje s lékařem do Plzně. Sice to není až tak hrozné, jak se zdálo první den, ale bude lepší když se mu budou věnovat doktoři přímo v Plzni.“ Šmejkal není jediným na marodce. „Včera se při tréninku srazil Ferenc Róth s Davidem Limberským a má rovněž oteklý kotník,“ upřesňuje Šilhavý. Zítra čeká Viktoriány pouze dopolední trénink. „Odpoledně by mělo být volno. Rádi bychom bychom naplánovali společný výlet do hor. V úterý už je pak normální cyklus, tedy dva tréninky.“ Další utkání čeká na Viktoriány ve středu. Od 18 hodin nastoupí v nedalekém Halleinu proti Gorniku Zábřeh. Soustředění uzavřou posledním zápasem ve čtvrtek ve St. Johann Tirol. Od 18:30 se utkají a anglickým Birmingham City.

FC Steaua Bukureš – FC Viktoria Plzeň 1:1