V prvním domácím zápase jarní části ligy dorostu přivítali dorostenci Viktorie Plzeň U19 soupeře ze severu Moravy, Baník Ostrava. Podzimní vzájemný duel skončil nerozhodným výsledkem 2:2.

V prvním domácím zápase jarní části ligy dorostu přivítali dorostenci Viktorie Plzeň U19 soupeře ze severu Moravy, Baník Ostrava. Podzimní vzájemný duel skončil nerozhodným výsledkem 2:2.

Zápas se vyvíjel lépe pro domácí již v 10. minutě se po rohovém kopu Aubrechta trefil Kůžel 1:0. „Zanedlouho to mohlo být ještě veselejší, když se stejný hráč ocitl samotný před brankařem Pavlenkou, ale ve vyložené šanci mu míč uskočil,“ popisuje dění na hřišti trenér Jiří Kohout. Domácí dobře kombinovali a hra se odvíjela především na polovině Ostravy. Jenže střely Kubka a Beránka postrádaly přesnost. „Ostrava se k vážnější situaci dostala ve 35. minutě a hned z toho bylo vyrovnání, když se z hranice vápna trefil přesně k tyči Repa

Ve druhém poločasu se po kombinační akci středem hřiště dostal do vyložené šance domácí útočník Chmiel, jenže sám před brankařem Ostravy svoji šanci neproměnil. V 66. minutě mířil ostravský Stránský do připraveného Mandouse. O dvě minuty později se ke střele dostal Beránek, jeho pokus skončil vedle tyče Pavlánkovy branky. V 85. minutě se na vápně uvolnil střídající Hoffmann, jeho zakončení však postrádalo razanci. Z následného protiútoku měli příležitost hosté, ale branku Mandouse minuli. V poslední minutě se k ohrožení branky po průniku Štípka dostával Filinger, obránci však jeho pokus zblokovali. „Zápas byl vyrovnaný, nám patřila první půle, kdy jsme měli vstřelit druhou branku. Soupeř však z první akce vyrovnal. Ve druhém poločasu se Ostrava zvedla, ale největší šanci mělo naše mužstvo,“ dodává trenér.

– FC Baník Ostrava 1:1
Poločas: 1:1
Sestava: Mandous – Aubrecht (46.Ulč), Růžička, Štefl, Kubek – Štípek, Filinger, Hrošovský (76. Hoffmann), Beránek – Kůžel, Chmiel (70. Vrhel)