Nevydařený zápas sehráli dnes dopoledne fotbalisté juniorského týmu Viktorie Plzeň. Ti se v rámci přípravy poprvé představili na domácím hřišti v utkání s rezervou Bohemians...

Nevydařený zápas sehráli dnes dopoledne fotbalisté juniorského týmu Viktorie Plzeň. Ti se v rámci přípravy poprvé představili na domácím hřišti v utkání s rezervou Bohemians 1905.

Hosté přijeli do Plzně i se Slezákem a řadou zahraničních hráčů. Důrazný fotbal Pražanů, hraný v rámci pravidel, domácím borcům však moc nechutnal. "Nepamatuji utkání v němž bychom udělali tolik nevynucených chyb," přiznal po utkání trenér Milan Matejka. Klokani svým důrazným napadáním nedávali viktoriánům prostor ke kombinaci. Navíc Viktorku potopily opět vlastní chyby. „Při obou brankách jsme nebyli důrazní a nechali soupeři prostor,“ zlobil se trenér. Čtyři minuty před koncem první části tak Viktoria prohrávala 0:2. Jediný úspěch domácích zaznamenal po vybojovaném souboji Daridy a jeho chytré přihrávce z hranice velkého vápna Jakub Süsser.

„Druhý poločas byl už vyrovnanější. I přes porážku si zaslouží pochvalu za svoji aktivitu Šlajs,  Darida a Mudra. Na rozdíl od některých hráčů dokázali bojovat i přes nepříznivý vývoj utkání.“ Další zápas čeká svěřence trenéra Matejky v sobotu v německém Weidenu. „Doufám, že si kluci z dnešního utkání vezmou ponaučení. Fotbal se nedá hrát bez důrazu, agresivity. Soupeř musí mít neustále pocit, že mu dýcháme na záda,“ dodává Matejka.

FC Viktoria Plzeň B – Bohemians 1905 B 1:2

Poločas: 1:2

Branka: Viktorie: 41. Süsser

Viktoria I. poločas: Poštulka – Nový, Matas, Chvojan, Štrajt – Staněk, Darida, Süsser, Vitouš, Bezděk, Mudra.

Viktoria II. poločas: Poštulka – Chvojan, Bauer, Herejt, Mandous – Šlajs, Staněk, Puchmertl, Vrzal – Štverák, Bezděk.