V dalším domácím zápase 1. ligy staršího dorostu přivítali Viktoriáni vedoucí tým soutěže Spartu Praha. Domácí zvítězili na podzim na Strahově 1:3, a tak zápas sliboval zajímavou podívanou.

V dalším domácím zápase 1. ligy staršího dorostu přivítali Viktoriáni vedoucí tým soutěže Spartu Praha. Domácí zvítězili na podzim na Strahově 1:3, a tak zápas sliboval zajímavou podívanou.

Samotný úvod vyšel lépe domácím, již ve 3. minutě se uvolnil Růžička jeho prudkou střelu vyrazil Kotěra na roh. Ve 20 minutě se po rychlém protiútoku uvolnil Skalák, ale Mandous jeho pokus vyrazil. Ve 28. minutě se Hrošovský po kombinaci na pravé straně uvolnil a zakončil přesně k tyči, jeho pokus ale Kotěra nadvakrát zlikvidoval. Ve 29. minutě zahrávali hosté Frýdkem standardní situaci ze strany, na kterou nejlépe naběhnul Mošna a otevřel skóre 0:1.

Ve druhém poločasu se domácí snažili o rychlé vyrovnání, ke kterému byl nejblíže Krmenčík po přihrávce Hrošovského, když postupoval sám na brankaře Sparty, jeho zakončení těsně minulo levou tyč. Z následného protiútoku měl možnost Skalák, ale v dobré příležitosti branku přestřelil. Potom se domácí usadili na polovině Sparty. V 63. minutě po rychlém protiútoku po ose Štípek, Krmenčík, Chmiel posledně jmenovaný tvrdě zakončil těsně vedle. V 67. minutě znovu Krmenčík vedle Kotěrovy branky. V 75. minutě po centru Štípka Chmiel ve vyložené šanci zakončil hlavou, ale výborný Kotěra jeho pokus chytil. V 83. minutě se dobře uvolnil Mandula a střelou bez přípravy mířil vedle branky. Hosté jednogólové vedení uhájili, a tak odvážejí z Plzně tři body.

"v prvním poločasu se nám tolik nedařila kombinace, ve druhém jsme se zlepšili a vytvořili si několik nebezpečných situací, bohužel bez gólového efektu. Vyrovnané utkání rozhodla povedená standardní situace Sparty," okomentoval zápas trenér Jiří Kohout.

FC Viktoria Plzeň – AC Sparta Praha 0:1
Poločas: 0:1
Sestava: Mandous – Aubrecht, Růžička, Štefl, Kubek – Štípek, Sladký, Hrošovský, Beránek (46. Chmiel) – Mandula, Krmenčík