Šestý tým loňského ročníku rumunské ligy Poli Temešvár byl prvním týmem, se kterým Viktoriáni změřili své síly v rámci soustředění v Rakousku. Z těsné výhry se...

Šestý tým loňského ročníku rumunské ligy Poli Temešvár byl prvním týmem, se kterým Viktoriáni změřili své síly v rámci soustředění v Rakousku. Z těsné výhry se radovali v Leogangu svěřenci trenéra Dušana Uhrina mladšího, když jediná branka utkání padla v první části. V dresu Temešváru nastoupil jak Miloš Brezinský, tak ve druhé části i LukᚠMagera.

Klasické přípravné utkání, tak jednoduše by se dal shrnout přípravný zápas, který přinesl páteční podvečer. Ani jedno z mužstev si nevytvořilo v první části nějaké větší příležitosti. Viktoria ohrozila branku soupeře pouze střelou Petržely. Do kabin však odcházeli spokojenější rumunští fotbalisté, kteří se ujali vedení brankou z 32. minuty po trestném kopu, kdy se odvrácený míč dostal zpět na velké vápno k volnému hráči a ten nekompromisní střelou k tyči nedal Ticháčkovi šanci.

Stínem prvního poločasu bylo zranění plzeňského Šmejkala, kterého musel nahradit Vaculík. „Má silný výron v kotníku a musel střídat. Je to škoda, nebo patřil mezi lepší hráče,“ upřesnil trenér Jaroslav Šilhavý. Ten nebyl po prvním poločase s hrou svých svěřenců spokojen. „Z naší strany to bylo bez pohybu, chyběla přesnější přihrávka, zbytečně jsme ztráceli míče.“

I druhý poločas nabídl obdobný obraz hry. Hrálo se především mezi velkými čtverci, když na obou stranách spíše dominovaly obrany. „Naše hra ale už byla lepší. Snažili jsme se o vyrovnání. Největší příležitost měl po centru Smoly Jakub Navrátil, ale minul.“ I soupeř ohrozil Ticháčka, míč však orazítkoval tyč. V závěru si Viktoria vynutila tlak, ale kýžené vyrovnání nepřišlo. „Nepřálo nám štěstí

Ještě večer čeká na Viktoriány rehabilitace a zítra standardní program. Dopolední trénink od 11 hodin, odpolední potom následuje v 16:30. „V neděli pak předzápasový trénink a od 18 hodin hrajeme s Bukureští,“ dodává Šilhavý. Ten je s podmínkami v Leogangu spokojen. „Máme tu vše potřebné. Podmínky jsou ideální, personál velmi vstřícný.“

FCU Politehnica Temešvár – FC Viktoria Plzeň 1:0

Poločas: 1:0

Viktoria I. poločas: Ticháček – Šmejkal (15. Vaculík), Rada, Knakal, Limberský – Malcharek, Hochmeister, Horváth, Róth, Petržela – Mlka.

Viktoria II. poločas: Ticháček – Vaculík, Halama, Navrátil, Smola – Rezek, Trapp, Rodrigues, Vrzal – Varadi, Tatanashvilli. Trenér J. Šilhavý

Poli: Pantilimon, Badoi, Luchin, Brezinsky, Latovlevici, Stancu, Alexa, Borbely, Da Costa, Rusic si Bucur.