V utkání čtvrtého kola ČFL hostila juniorka Viktorie Plzeň v Luční ulici celek Karlových Varů. Zápas, kterému rozhodně nechyběla dramatičnost, nakonec neměl vítěze, když...

V utkání čtvrtého kola ČFL hostila juniorka Viktorie Plzeň v Luční ulici celek Karlových Varů. Zápas, kterému rozhodně nechyběla dramatičnost, nakonec neměl vítěze, když v samém závěru zachraňoval Viktorce bod Antonín Presl.

Aktivněji začali domácí posíleni hned šesticí hráčů prvoligového kádru. Již ve třetí minutě se ocitl ve výhodné pozici Ondřej Vrzal, hlavou nemířil přesně. V 5. minutě, opět Vrzal, zaměstnal obranu hostí, která musela vykopávat míč mířící do prázdné brány. Ve 14. minutě zahrávali hosté první rohový kop a hned z něj udeřilo. Tichota poslal míč na Osloviče a ten hlavou překonal Ticháčka – 0:1. Hosté se po vedoucí brance ještě více zatáhli, soustředili na defenzivu a vyráželi k nebezpečným brejkům, kdy plzeňské obránce nejvíce zlobil s chutí hrající Psohlavec. Čtyři minuty před koncem měl vyrovnání na kopačkách plzeňský Darida, jenže brankáře Četverika zaskočil na brankové čáře jeden z vracejících se zadáků.

I druhý poločas přinášel stejný obraz hry, kdy domácí tvořili a tlačili se neustále na polovinu hostí. V 63. minutě měl po centru Mudry stoprocentní příležitost Darida, Četverik však stačil zareagovat a šanci Viktorie zmařit. Poslední čtvrthodinu si domácí vynutili územní převahu, kdy hosty uzamkli před jejich šestnáctkou. Tlak přinesl ovoce v 89. minutě, kdy byl v pokutovém území faulován Mlika a následný pokutový kop proměnil ve vyrovnávací branku Antonín Presl - 1:1. Viktoria si tak připsala druhou remízu v řadě za sebou.

milan_matejka_roz.jpg„Bylo vidět, že jsme narazili na soupeře, který si přijel alespoň pro bod. Nehrnul se do žádného útočení. V první půli to zabetonoval a hrozil pouze z brejků,“ komentoval dění na hřišti trenér Viktorie Milan Matejka. „Bohužel naše obrana při osobních soubojích propadala. Z toho vykrystalizovaly standardní situace, soupeř dokázal jednu proměnit ve vedoucí gól a začal ještě urputněji bránit. My jsme ztráceli zbytečně mnoho soubojů, kdy jsme nebyla až tak důrazní, zatímco soupeř, jak se říká, jezdil po zadku a my jim v tom nedokázali sekundovat.“

FC Viktoria Plzeň B - 1. FC Karlovy Vary 1:1