K poslednímu přípravnému utkání zajížděla v neděli odpoledne juniorka Viktorie Plzeň do Sokolova, kde se utkala s divizní rezervou druholigového Baníku. Díky zlepšené...

K poslednímu přípravnému utkání zajížděla v neděli odpoledne juniorka Viktorie Plzeň do Sokolova, kde se utkala s divizní rezervou druholigového Baníku. Díky zlepšené ve druhém poločase si juniorka Viktorie připsala výhru 4:1.

Domácí nastoupili hned s několika hráči, kteří nedostali v sobotním utkání s béčkem Sparty, příležitost. Stejně tak v plzeňském dresu se na hřišti objevili Bauer s Krbečkem, hráči širšího prvoligového kádru. A právě větší zkušenost na straně domácích v prvním poločasu se ukázala jako rozhodující pro první pětačtyřicetiminutovku. „Soupeř byl herně vyspělejší, byla tam vidět kvalita,“ poohlíží se za první částí plzeňský trenér Milan Matejka. „Avšak ani to by nemělo bránit našim hráčům v tom, aby hráli to, co po nich chceme. Bohužel neplnili pokyny a soupeř tak měl více ze hry.“ Po první části tak domácí vedli 1:0, když dokázali ve 25. minutě využít zaváhání plzeňského gólmana.

Do druhé části oba trenéři prostřídali a hosté nastoupili jako vyměnění. „Kromě čtyř branek jsme si vytvořili ještě další dvě brankové příležitosti. S hrou v druhé části jsem už byl spokojen. Silně nespokojen jsem však s naším herním projevem v prvním poločasu.“ Vyrovnání přinesla 50. minuta kdy byl v pokutovém území sražen Krbeček a následnou penaltu úspěšně proměnil Süsser. „Tomáše jakoby ten faul nakopl a následující minuty byl viditelnou posilou,“ pochvaluje kouč třiadvacetiletého útočníka. V 67. minutě přišel ve velkém čtverci faul domácího gólmana na Daridu a následný pokutový kop znamenal vedení Viktorie 2:1. O tři minuty později zvyšoval po kombinační akci Darida – Herák posledně jmenovaný. Definitivní tečku za utkáním udělal s chutí hrající Darida.

FK Baník Sokolov B – FC Viktoria Plzeň B 1:4