Plzeňská Viktoria zvládla zvítězit na půdě nováčka ze Znojma v poměru 0:1. Tento výsledek se ovšem nerodil jednoduše, protože jedinou a rozhodující branku utkání vstřelil v 56. minutě v jedné z mála vyložených gólových šancí Vladimír Darida.

Plzeňská Viktoria zvládla zvítězit na půdě nováčka ze Znojma v poměru 0:1. Tento výsledek se ovšem nerodil jednoduše, protože jedinou a rozhodující branku utkání vstřelil v 56. minutě v jedné z mála vyložených gólových šancí Vladimír Darida.

Pavel Vrba po utkání hledal původ na letošní sezónu nevýrazné gólové produktivity svých svěřenců. Ačkoli do záložní řady vedle sebe poskládal silnou trojici Darida – Horváth – Hořava, znojemským se dařilo do jisté míry jejich hru narušovat. „Hráči Znojma nás dobře atakovali ve středu hřiště. Právě to byla příčina neúspěšné rozehrávky a přechodu do útoku,“ říká jen několik minut po závěrečném hvizdu plzeňský trenér. Fanoušci Viktorie, zvyklí na gólové příděly do sítí protivníků, v utkání viděli pouze jednu ovšem o to důležitější branku. „Je pravda, že jsme se neprosazovali tak, jako v minulých utkáních. Nevím, jestli to bylo tím, že Znojmo velice dobře a důrazně bránilo, nebo tím, že naši hráči nebyli schopni se přes svoje protivníky prosadit.“ přemýšlí trenér v narážce na jeden vstřelený gól.

1. SC Znojmo vynikalo v utkání čtvrtého kola Gambrinus ligy dobře organizovanou defenzivní činností. „Zodpovědná obrana domácích byla důvodem, proč bylo utkání vyrovnané. Dnes zřejmě vyhrálo to šastnější mužstvo,“ uzavírá Pavel Vrba.