Ke druhému ze tří zápasů proti celku FC Vysočina Jihlava hraných v rozmezí čtrnácti dnů nastoupili ve středu v podvečer hráči Viktorie Plzeň. Lepší výchozí pozici do odvetného utkání Poháru České pošty měli hráči ze Západočeské metropole, z prvního duelu si na Vysočinu přivezli jednogólový náskok.

Ke druhému ze tří zápasů proti celku FC Vysočina Jihlava hraných v rozmezí čtrnácti dnů nastoupili ve středu v podvečer hráči Viktorie Plzeň. Lepší výchozí pozici do odvetného utkání Poháru České pošty měli hráči ze Západočeské metropole, z prvního duelu si na Vysočinu přivezli jednogólový náskok.

První náznaky ohrožení jihlavské branky režíroval především Pavel Horváth. Nejdříve šikovně hledal Daniela Koláře nabíhajícího mezi obránce domácích, z rohového kopu o několik okamžiků později donutil k riskantnímu odkopu ve vápně Přeučila, kterému nechybělo mnoho ke vstřelení vlastní branky. Po čtvrthodině hry se však skóre měnilo doopravdy. Celá akce začala u Tomáše Hořavy, který poslal přihrávku směrem k Janu Kovaříkovi. Plzeňský záložník prodloužil míč na unikajícího Stanislava Tecla. Tváří v tvář domácímu gólmanovi Hanušovi si plzeňský útočník vedl jako ostřílený mazák. Na Teclův dloubák neměl strážce domácí svatyně možnost dosáhnout. 1:0 pro Viktorku! V sedmnácté minutě ovšem mohlo být vyrovnáno. Po přihrávce Přeučila trefil záložník Kukol břevno za gólmanem Bolkem. Neurovnaná hra v následujících minutách neoplývala přílišným množstvím výrazných momentů, vše bylo divákům na jihlavském stadionu vynahrazeno po půlhodině hry. Během pěti minut otočili skóre Karlík s Mešanovičem. Bosenský útočník nejprve ve 32. minutě přiukl ve vápně prvně jmenovanému míč a ten střelou k tyči vyrovnal. Následně sám Mešanovič obral vyběhnuvšího Bolka mimo pokutové území o míč a neměl problém trefit opuštěnou plzeňskou branku. Ve 37. minutě tak svítil na ukazateli skóre stav 2:1 pro Vysočinu Jihlava. Ačkoli Viktoria o poločasové přestávce prohrávala, očima pohárové matematiky nadále postupoval do dalšího kola právě celek ze západu Čech.

Druhý poločas otevřela velká šance Stanislava Tecla. Plzeňský expres se ve 47. minutě přihnal z pravé strany před branku gólmana Hanuše. V rozhodující fázi ovšem poslal míč nad břevno. O tři minuty později ovšem dostali viktoriáni příležitost zahrávat pokutový kop. Poměrů znalí fanoušci vědí, že zahrávání penalt zrovna nebyla v posledních zápasech plzeňská specialita. K exekuci se postavil netradičně Jan Kovařík a pod padajícím Hanušem dostal míč do sítě. 2:2! Druhá branka v síti domácích zasadila Vysočině velkou ránu. Pro postup do semifinále pohárové soutěže museli jihlavští hráči vsítit další dvě branky. Jednu z nich mohl zajistit aktivní Přeučil a dokonce dostal míč za brankovou čáru. Gól však nemohl být uznán pro ofsajd jihlavského útočníka. S narůstajícím časem Viktoria stále více kontrolovala hru a soupeře nechala kombinovat pouze sporadicky. Vzrušení přinesla až 73. minuta, kdy musel Petr Bolek vyrážet míč, který za hranicí vápna poslal na plzeňskou branku přímým nártem Kučera. Ačkoli se osud dvojutkání mohl v závěrečných minutách zdát jako rozhodnutý, hráči Vysočiny připravili viktoriánům ještě nemilé drama. V 90. minutě rozehrál standardní situaci Václav Koloušek a míč se snesl přímo na nohu Michala Vepřeka. Ten rozvlnil sí za Bolkovými zády potřetí. Do konce utkání ovšem zbývalo už jen několik okamžiků. Sudí Jech zatáhl za odvetným utkáním oponu za stavu 3:2 pro domácí.

V součtu s domácím vítězstvím 1:0 se tak Viktoria i přes prohru mohla radovat z postupu do semifinále Poháru České pošty.

FC Vysočina Jihlava – FC Viktoria Plzeň 3:2 (2:1)

Branky: 32. Karlík, 37. Mešanović, 90. Vepřek – 15. Tecl, 50. Kovařík (pen.)

ŽK: 27. Mešanović (JIH), 45. Karlík (JIH) – 31. Kolář (PLZ), 41. Hejda (PLZ), 84. Hořava (PLZ), 89. Limberský (PLZ). Diváci: 3389. Rozhodčí: Jech – Urban, Dobrovolný

FC Vysočina Jihlava: Hanuš – Jánoš, Šourek (C), Krejčí (71. Kučera), Josl (77. Vepřek) – Kukož, Karlík, Koloušek, Kosak – Přeučil, Mešanović (73. Harba)

FC Viktoria Plzeň: Bolek – Řezník, Hejda, Procházka, Limberský – Hořava, Horváth (C) (90. Končal) – Petržela (86. Ďuriš), Kolář, Kovařík – Tecl (58. Wágner)