Plzeňská Viktoria se v sobotu od 11:00 hodin utkala s druholigovým Ústím nad Labem. Třetí přípravný zápas v areálu v Luční ulici se obešel bez několika stabilních členů základní sestavy, nikoliv ovšem kromě věrného plzeňského publika, které si opět našlo cestu na utkání svého oblíbeného týmu.

Plzeňská Viktoria se v sobotu od 11:00 hodin utkala s druholigovým Ústím nad Labem. Třetí přípravný zápas v areálu v Luční ulici se obešel bez několika stabilních členů základní sestavy, nikoliv ovšem kromě věrného plzeňského publika, které si opět našlo cestu na utkání svého oblíbeného týmu.

Hráči Viktorie vstoupili do jediného zápasu mezi dvěma zahraničními soustředěními bez Kozáčika, Koláře, Horvátha nebo Hubníka, i přesto si v prvním poločase vytvořili slibné vedení. Do prvních dvou podobných šancí se propracovali Petržela s Končalem. Prvně jmenovaný nezamířil v 11. minutě po samostatném úniku přesně, mladý obránce z druhé strany napálil o dvě minuty později míč těsně vedle branky hostí. V osmnácté minutě se osmělili také hráči Ústí, kteří prověřili gólmana Bolka první přímou střelou. Čtyřiadvacátá minuta se nesla ve znamení první gólové radosti Viktorie. Na pravé straně si na dlouhý centr skvěle naběhl Radim Řezník, který našel v pokutovém území osamoceného Marka Bakoše. Pro toho už nebyl problém uklidit míč za bezmocného brankáře Nováka – 1:0. Hráči Viktorie se do konce první půle snažili držet míč na svých kopačkách, z čehož resultovala také šance Ďuriše, který po rychlém přechodu do útoku z levé strany přesně zacílil a zvýšil vedení Viktorie na 2:0.

Do druhého poločasu vstoupili hosté podstatně lépe, než zakončili první půli. V 52. a 54. minutě se gólově prosadil Jursa, což znamenalo vyrovnání výsledku zápasu. Hra se v průběhu druhé poloviny utkání opticky vyrovnala a neprodukovala příliš gólových příležitostí. Výjimkou byla 68. minuta, kdy se snažil Marek Hanousek umístit hlavou míč za záda brankáře Nováka, ale v nelehké situaci minul. O šest minut později mohla rozhodnout dvojice záložníků Hořava a Kovařík. Z pravé strany posílal pro druhý poločas kapitán přízemní přihrávku do malého pokutového území, Kovařík ovšem tísněn obráncem nedokázal míč zasáhnout tak, aby doputoval do odkryté branky. Více příležitostí utkání nenabídlo, a když neskončil gólem ani roh Kovaříka z poslední minuty, rozešly se oba celky smírně 2:2.