Ke druhému utkání v rámci zimní přípravy nastoupili hráči Viktorie ve středu v podvečer. Soupeřem se svěřencům Dušana Uhrina stal FK Králův Dvůr, celek ze třetí nejvyšší soutěže. Do utkání nezasáhl tradiční kapitán týmu Pavel Horváth, kapitánskou pásku si navlékl mladík Patrik Hrošovský. I přes absenci plzeňského špílmachra dokázal celek ze západočeské metropole svého soupeře přehrát a zvítězit 4:0.

Ke druhému utkání v rámci zimní přípravy nastoupili hráči Viktorie ve středu v podvečer. Soupeřem se svěřencům Dušana Uhrina stal FK Králův Dvůr, celek ze třetí nejvyšší soutěže. Do utkání nezasáhl tradiční kapitán týmu Pavel Horváth, kapitánskou pásku si navlékl mladík Patrik Hrošovský. I přes absenci plzeňského špílmachra dokázal celek ze západočeské metropole svého soupeře přehrát a zvítězit 4:0.

K první šanci utkání se dostal v 8. minutě Daniel Kolář, kterému po vyšachování dvou obránců najednou připravil palebnou pozici Rajtoral. Hned úvodní možnost plzeňský záložník přetavil ve vstřelenou branku - 1:0. Za další čtyři minuty mohl uklidit míč do branky Hořava, ale jeho střela z hranice pokutového území zamířila nad břevno. Převahu v úvodu utkání korunoval Milan Petržela. Po akci Veselinoviče s Kolářem se plzeňský křídelník opřel do balónu, který zastavila až sí za zády hostujícího gólmana – 2:0. Viktoriáni se trpělivou kombinací snažili prokousat k brance soupeře, v permanenci byla především pravá polovina hřiště, na které se skvělým způsobem doplňovali Rajtoral s Petrželou. V 25. minutě se pokoušel prosadit hlavou TomᚠWágner po ostrém centru Hrošovského. Ve velké rychlosti bylo ovšem nad jeho síly usměrnit míč mezi tři tyče. Následně vypálil samotný kapitán plzeňského mužstva, ale brankář hostí vyrazil míč na rohový kop. Hráči Králova Dvora se jen zřídka dostávali před Kozáčika hájícího domácí branku, pouze propagační střelu na slovenskou jedničku mezi třemi tyčemi vyslal v poslední minutě prvního poločasu Tlustý.

Úvod druhého poločasu zastihl v lepším rozpoložení hráče Vitorie, kteří do značné míry obměnili síly na hrací ploše. Z první půle zůstali pouze Hejda s Hrošovským. Již po několika okamžicích se v pokutovém území hostů objevil nikým nehlídaný Bakoš a přidal třetí branku zápasu. Hráči Viktorie měli velkou chu útočit, důkazem tohoto tvrzení byly i dva pokusy Hanouska, které však zneškodnil brankář Králova Dvora. Muž střežící tři tyče středečního soupeře Viktorie se vyznamenal i v 51. minutě. Fantastickým zákrokem vytěsnil trestný kop Bakoše i následnou hlavičku Tecla. Hráči Viktorie často drželi míč na svých kopačkách a z trpělivé rozehrávky si vypracovávali šance. Jednou z nich byla i akce, kterou zakončoval naběhnuvší David Štípek. Jeho lob přes již ležícího gólmana však skončil na břevně. V 69. minutě úřadoval opět skvěle chytající brankář Králova Dvora a znovu to byl Marek Hanousek, který si na něm vylámal zuby. Plzeňský záložník se pokoušel protlačit míč do brány přes již ležícího gólmana, ten nicméně zareagoval pohotově a obě šance zneškodnil. Na hrotu útoku se tou dobou bil už jen Stanislav Tecl, po odstoupení Marka Bakoše kvůli poranění kotníků dohrávali viktoriáni o deseti. A byl to právě Tecl, který uzavřel skóre utkání. Po Hubníkově centru si v 89. minutě přesně našel míč ve vzduchu a hlavou přidal čtvrtý zásah Viktorie. Aktuální ligoví mistři si tak za dohledu 550 diváků připsali druhou výhru v přípravných utkáních.

FC Viktoria Plzeň – FK Králův Dvůr 4:0 (2:0)

Branky: 8. Kolář, 16. Petržela, 46. Bakoš, 89. Tecl

Sestava Viktorie 1. poločas: Kozáčik – Rajtoral, Hejda, Procházka, Limberský – Hořava, Hrošovský – Petržela, Kolář, Veselinovič – Wágner

Sestava Viktorie 2. poločas: Bolek – Řezník, Hubník, Hejda, Chocholoušek – Kovařík, Hrošovský, Hanousek, Štípek - Bakoš, Tecl

Reportហz celého utkání, včetně všech gólů, naleznete ve videu Viktoria TV.