Na sobotní podvečer měli Viktoriáni naplánovaný druhý přípravný zápas v rámci herního soustředění v Rakousku. Na hřišti v Uttendorfu je přivítalo hezké počasí, čehož využila skupinka bezmála dvaceti plzeňských fanoušků, která se rozhodla přijet svůj klub podpořit.

Na sobotní podvečer měli Viktoriáni naplánovaný druhý přípravný zápas v rámci herního soustředění v Rakousku. Na hřišti v Uttendorfu je přivítalo hezké počasí, čehož využila skupinka bezmála dvaceti plzeňských fanoušků, která se rozhodla přijet svůj klub podpořit. Poprvé tak mohli vidět na hřišti Davida Limberského, Marka Bakoše a Pavla Horvátha, kteří doléčili svá zranění z konce minulého ročníku.

Prvních dvacet minut utkání bylo opatrnějších, oba týmy hledaly způsob překonání obrany soupeře. V situaci, kdy začali přebírat iniciativu Viktoriáni, došlo ke střetu Michala Ďuriše s gólmanem ruského celku a plzeňský záložník musel po bolestech v oblasti žeber a hlavy odjet do nemocnice. Až v následujících hodinách a dnech se ukáže, jak je zranění závažné. Hráči ze západu Čech se ale stále snažili držet otěže zápasu ve svých rukách, z čehož vytěžili první branku utkání. Pavel Horváth vybojoval balón, který posunul na Františka Rajtorala, jehož centr protlačil za soupeřova brankáře Jakub Hora. O minutu později se své první velké šance dočkali i hráči ruského týmu a hned z toho byl vyrovnávací gól. Útočník Vladimír Koman přehodil po rychlé akci gólmana Pavlíka. Stanislav Tecl následně mohl znovu zvrátit stav zápasu na stranu Viktorie, nicméně po závaru v pokutovém území trefil pouze tyč.

Do druhého dějství vstoupili opět aktivněji hráči ze západočeské metropole. Vyústěním tlaku byl volný přímý kop, k jehož exekuci se postavil kapitán týmu Pavel Horváth a nechytatelnou střelou poslal Viktorii do vedení 2:1. Postupem času začali oba trenéři více střídat, díky čemuž se hra vyrovnala. V 86. minutě se hráčům ruského celku podařilo vyrovnat, když po střele z osmnácti metrů vytěsnil brankář Bolek míč jen na tyč, od které zamířil do brány. I přesto, že Viktoriáni byli lepším mužstvem, nakonec s týmem FK Krasnodar remizovali 2:2.

Poslední utkání v rámci herního soustředění čeká plzeňské fotbalisty v úterý 9. června. Soupeřem jim bude rumunský tým CFR 1907 Cluj.

VIDEO z duelu s Krasnodarem si můžete prohlédnout zde:

FC Viktoria Plzeň – FK Krasnodar 2:2

Poločas: 1:1
Branky: 41. Hora, 56. Horváth – 42. Koman, 87. Isael

Sestava Viktorie v 1. poločase: Pavlík – Řezník, Procházka, Hejda, Limberský – Horváth (C), Darida – Rajtoral, Ďuriš (18. Hořava), Hora – Tecl
Sestava Viktorie ve 2. poločase: Bolek – Rajtoral, Čišovský, Hejda (75. Chocholoušek), Limberský (58. Končal) – Hořava (75. Veselinovič), Horváth (C) (65. Bakoš) – Tecl (75. Krmenčík), Hanousek, Kovařík – Wágner
Trenér: Pavel Vrba